שתף קטע נבחר

שר הפנים הדיח את ראש עיריית לוד

השר בר-און החליט להקים ועדה קרואה שתחליף בתפקידם את ראש העיר וחברי המועצה, לאחר שוועדת חקירה בדקה את תפקודה של העירייה. את ההודעה קיבל ראש עיריית לוד, בני רגב, בבית החולים שם הוא מאושפז

שר הפנים, רוני בר-און, הורה הערב (יום א') על סיום כהונתם של ראש עיריית לוד וחברי המועצה בלוד. שר הפנים החליט לאמץ את החלטת מנכ"ל המשרד רם בלינקוב. עוד החליט בר-און על מינוי ועדה קרואה למילוי תפקידם של ראש העיר וחברי המועצה לתקופה בת ארבע שנים. בלינקוב מסר את ההודעה באופן אישי למנכ"ל עיריית לוד. את ההודעה על פיטוריו קיבלו בני משפחתו של רגב מהתקשורת. רגב מאושפז בבית החולים ומחר הוא אמור לעבור צינתור.

 

ביום חמישי פורסם ב-ynet כי ועדת החקירה שהקים משרד הפנים לבדיקת תפקודה של עיריית לוד ממליצה להדיח את ראש העירייה, בני רגב, וגם את כל חברי מועצת העיר. בדו"ח כתבו חברי הוועדה כי הם התרשמו שלמרות השיפורים שחלו באיזון התקציב השוטף של העירייה, בעיותיה של לוד רק הולכות ומחמירות, והשתהות נוספת במתן פיתרון מהותי לבעיות יחמיר את מצבה עוד יותר.

 

בדו"ח הוועדה, שבראשה עמד דוד חרמש, נכתב עוד כי: "הארכת המצב הנוכחי מספר שנים נוסף יביא לקיום בעיה מוניציפאלית כבדת משקל במרכזה של המדינה". העיר לוד סובלת מהגירה שלילית של תושבים בסטטוס סוציו-אקונומי יחסית חזק. חוסר אטרקטיביות לזוגות צעירים, ירידה בדימוי העיר וירידה במחירי הנכסים ואי טיפול בבעיות אלו, לא יאפשר את חיזוק העיר והבאת אוכלוסייה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה יותר".

 

ממשרד הפנים נמסר כי מחר בבוקר יגיע לעיריית לוד נציג בכיר לתדרך את חברי המועצה כיצד לפעול בתקופת הביניים, עד שתמונה הוועדה הקרואה באופן קבוע.

 

לפני מספר שנים מונתה ועדה קרואה ללוד בשל תפקוד לקוי של ראשיה. בספטמבר האחרון מונתה ועדה שתבדוק את תפקודו של ראש העירייה המכהן ושל שאר חברי מועצת העיר. הוועדה מונתה בין השאר לנוכח מצבה העגום של העיר ואי יכולתה של הנהלת העירייה הנוכחית לנהל אותה. בוועדה חברים היועץ המשפטי של עיריית תל-אביב, עו"ד אחז בן-ארי, דוד חרמש, שהיה מנכ"ל אל על ומנכ"ל דן, וגזבר עיריית חולון, יצחק ויגוצקי.

 

בין היתר בחנה הוועדה טענות על גירעון של העירייה ואי יכולתה לשלם משכורות לעובדיה בזמן. נגבו עדויות מגורמים שעבדו עם עיריית לוד וקיבלו ממנה שירותים. לאחר שהוועדה ישבה על המדוכה, המסקנה היתה חד-משמעית: יש לפטר את ראש העירייה ואת חברי המועצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני רגב. הודח
צילום: יריב כץ
רוני בר-און. הדיח
צילום: ישראל הדרי
מומלצים