שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הכי טובים בסקס דמוקרטי

  אולי אנחנו נראים כמו רפובליקת בננות, אבל יש לנו תקשורת חופשית, בימ"ש עליון שמטיל חיתתו על שועי הארץ, יועץ משפטי שהוא מים שקטים חודרים עמוק, מבקר מדינה שמחייך כל הדרך אל התיקים ופקיד אחד באוצר שמוציא את האדונים מדעתם. תראו לי עוד מדינה שקרובה להעמיד לדין את הנשיא שלה בעבירה של אונס, או הרשיעה שר בכיר בגלל נשיקה

  מה לא אומרים על הדמוקרטיה שלנו? מושחתת, רפובליקת בננות, ג'ובים למקורבים ופער הולך ומתרחב בין עניים לעשירים. אבל ננסה לאזן קצת. נכון, מצד אחד, יש לדמוקרטיה שלנו אופי של מרכז הליכוד, אופי צרחני של קטנוניות וטיפשות. אבל מצד שני, יש לנו תקשורת חופשית ששולטת בכיפה, בית משפט עליון שמטיל את חיתתו על שועי הארץ, יועץ משפטי שהוא מים שקטים חודרים עמוק, מבקר מדינה שמחייך כל הדרך אל התיקים ופקיד אחד באוצר שמוציא את האדונים מדעתם. והכי חשוב - המדינה שלנו היא אולי הכי דמוקרטית בסקס.

   

  אפשר להתפעל מהכלב

  תראו לי עוד מדינה שקרובה להעמיד לדין את הנשיא שלה בעבירה של אונס, או מדינה שהצליחה להרשיע - בצדק או שלא בצדק - שר בכיר בגלל נשיקה אחת, כזו של החבר'ה, ומדינה שסילקה מהשלטון אלוף אנין טעם לפקידות שהיה גם מועמד בכיר לראשות הממשלה.

   

  לכל ידיעה על שחיתות יש שני צדדים. האחד הוא כמובן השחיתות שמשחירה את פנינו, אבל השני הוא עצם העובדה שהידיעה הגיעה לכותרות. הנציגים שלנו לא טובים בשלטון. תנו להם שמנת, וייתכן מאוד שהם לא יידעו לשמור עליה. אבל יש לנו כלב ששומר על החתול. במקום להזדעזע רק מהחתול, אולי, במקביל, נתחיל להתפעל מהכלב.

   

  אלה הנורמות שלנו בתוך החזייה של הפקידות

  בכירים כאלה, שהשלטון עשה אותם לעברייני מין, הם סימן מובהק לחולי חברתי. למה לא עצרנו אותם? איך זה שאנחנו יודעים לספר סיפורים עסיסיים על שכנים, קולגות ואפילו על חברים טובים, אבל לא יודעים כמעט כלום דווקא על מי שחיים לעיני הזרקורים? מילא אנחנו העם, אבל איפה החברים, השכנים והקולגות של אותם עבריינים? פתאום הם לא רואים ולא שומעים? כולם מרכלים ורק הם שותקים? דווקא הם? אני מדבר על שכבה גדולה של אנשים שידעו ושתקו. השכבה הזאת היא בעצם אנחנו.

   

  הם לא רצו להלשין. לא נעים. בחברה שלנו, ערכים כמו "לא תלשין" ו"לא נעים", חשובים יותר מערך הפקידוּת. נעשה עם עצמנו חשבון נפש: אילו היה לנו חבר כזה, כמה מאיתנו היו מסגירים אותו למשטרה? כמה מאיתנו היו מגדירים אחד כזה כעבריין מין? זה לא רק החברים שלו, זה אנחנו שמפנקים את החברים שלו בנורמות סלחניות.

   

  אנחנו לא אנסנו ולא ביצענו מעשים מגונים וגם לא נעשה זאת לעולם, אבל הנורמות שלנו לא עוצרות בדרך אנשים שבשבילם השדיים של הפקידה הם בדיחה טובה על כוס קפה. השיח היומי שלנו הוא שיח של פר הרבעה בעדר של פרות. זה מתחיל במילואים, אולי הרבה לפני זה, עובר לשפת הדיבור הנורמטיבית וגומר בהילה ארוטית של הכוחניות.

   

  הנציגים שלנו בשלטון הם בבואה אמיתית של החברה. הם לא עשבים שוטים, הם באמת מייצגים אותנו. הם לא מורי דרך, אלא דורכים איתנו במקום. הם באמת לא מבינים מה רוצים מהם פתאום. הם לא לבד שם למעלה.

   

  להקפיץ את ישראל אל ראש הטבלה

  אבל יש גם צד שני. החברה הזו שדפקה לנו את הראש, היא אותה חברה שמינתה יועץ משפטי כזה, שיש לה בית משפט כזה ושמריעה לעיתונות כזו. אנחנו הגזר והמקל של עצמנו.

   

  יש לנו למעלה רשת פרפרים. הרשת הזאת היא דמוקרטיה במיטבה. עוד לא שמעתי על רשתות כאלו, בעוצמת ציד כזו, בהצלחה כזו, במדינות אחרות. אנחנו אולי הכי טובים בסקס דמוקרטי.

   

  מה חשוב יותר לדמוקרטיה? כלכלה צודקת, פקידים הגונים, שרים בעלי יכולת ביצועית, או שיטה שמעמידה לדין עברייני מין בעלי שררה? הכל חשוב, אבל לא כמו מאבק חסר פשרות נגד עבירות מין. אנחנו אולי לא ממש טובים בכלכלה צודקת ובפקידות הוגנת, אבל טובים בהעמדה לדין עברייני מין עם שררה. זה חשוב מאוד.

   

  המדדים המקובלים, בסקאלות בינלאומיות של השחיתות, אינם מאירים פנים לדמוקרטיה הישראלית. צריך לשנות אותם. לכלול בתוכם גם את הגורם של שחיתות שלטונית על רקע מיני. אולי הגורם הזה קיים כבר בתוכם. לא בדקתי. ואם הוא קיים, אני מציע לשקלל אותו אחרת. לתת לו משקל משמעותי ביותר, משקל שיכול להקפיץ את מדינת ישראל אל מקום טוב בטבלה. אם היינו שומרים על כבודם של הערבים, אולי יכולנו להגיע אפילו לראשות הטבלה.

   

  • ניתן לשלוח לאבינועם אימייל בנושאי דילמות של רגש ומוסר. לצערנו, אין אפשרות להשיב אישית לכל הפניות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  אנחנו הגזר והמקל של עצמנו
  צילום: סי די בנק
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים