שתף קטע נבחר

לאן מועדות פני הרב מוטי אלון?

דרוש בודק מזוזות: הנכד נפצע קשה בתאונת דרכים, אחד הבנים לקה בסרטן והאחר עמד על סף התמוטטות. לא מספיק? בסוף השבוע האחרון היו הסבא והסבתא הקשישים קורבן לשוד אלים. ומה שלום הרב מוטי אלון? "האדמו"ר" של הציונות הדתית, שיצא לשבתון בצפון, יצטרך להכריע בקרוב על המשך דרכו

השופט בדימוס מנחם אלון, לשעבר המשנה לנשיא בית המשפט העליון, היה שלשום קרבן לשוד אלים בביתו בירושלים – כך דיווח הבוקר "ידיעות אחרונות". השופט ורעייתו, הוריהם של הרב מוטי אלון, הנחשב כ"אדמו"ר" הציונות הדתית וח"כ בני אלון, יצאו בסופו של דבר בשלום מאירוע מצער רביעי שפקד את המשפחה באחרונה.

  

במוצאי שבת בשעה שתיים אחר חצות פרצו שלושה רעולי פנים לביתם של מנחם ורות אלון בשכונת רחביה בירושלים. בני הזוג קמו משנתם כדי לחפש אחר מקור הרעש, ונתקלו בשלושת הפורצים. אלה איימו על דיירי הבית ודרשו מהם להוביל אותם לכספת שבביתם. השניים התעקשו שאין כל כספת בדירה אך השודדים סירבו להאמין. אחד מהם נשאר להחזיק בזוג הקשישים, כששני חבריו מחפשים אחר כסף וחפצים יקרי ערך בבית. כעבור חצי שעה ארוכה שוחררו בני הזוג ללא פגע, והשודדים נמלטו כשבידיהם תכשיטים וכסף רב.

 

בני משפחת אלון מעריכים כי לשלושת הפורצים היה מידע מוקדם על הבית ודייריו, אך במשטרה אומרים כי לדעתם לא ידעו השלושה כי מדובר בביתו של השופט אלון.

  

השנה הקשה של משפחת אלון

שנה לא קלה עברה על משפחת אלון. ערב הבחירות לכנסת, לפני שנה בדיוק, הודיע יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בני אלון כי לקה בסרטן בגרונו. הוא התייצב באולפני הטלויזיה וסיפר כי האיבחון נעשה בשלב מוקדם יחסית. "אתם תשמעו אותי פחות בתקופה הקרובה" אמר אלון והתחיל בטיפולים, "ואני מקווה ומאמין כי אחלים בקרוב". בבחירות מפלגתו לא הרשימה במיוחד, אבל המחלה אכן כבר מאחוריו.

 

האופוזיציונר המנומס אמנם פינה את הבמה לתקופה קצרה, אך מי שחסרונו מורגש לא פחות בחצי שנה האחרונה הוא האח הצעיר הרב מוטי אלון, אם תרצו - האדמו"ר הראשון של הציונות הדתית.

 

בתקופת הבחירות עמד הרב אלון יפה בחיזור מחמיא של המפלגות הדתיות, אבל דווקא ההתמסרות המוחלטת לציבור היתה קצת יותר מדי.

 

סדר יום מטורף שמתחיל בשש בבוקר ומסתיים רק באחת אחר חצות, מעורבות אינטנסיבית בישיבת הכותל ובתנועת מבראשית, עשרות שיעורי תורה המוניים בשבוע וקשר אישי ומושקע עם מי שרק רוצה – כל אלה הביאו את הרב אלון להחלטה כי הוא יוצא לשנת שבתון. רופאיו סברו שהדבר הכרחי לבריאותו, הוא חשב יותר על שקט וזמן למשפחה, ואחרי שהתלבט בין לונדון וארה"ב עבר להתגורר במושבה מגדל שבגליל.

 

רב-סרן שמועתי יוצא לשטח

השמועות, כמובן, לא איחרו לבוא. אירוע מוחי, מחלה קשה, התמוטטות – הכל כבר אמרו על הרב הפופולרי. עוזרו האישי, גד כהנא, מבהיר כי מדובר ב"קשקוש מוחלט", ומתנחם בעובדה שמקור כל השמועות הוא בדאגה האמיתית לרב. בעיה קטנה בחלקו העליון של עמוד השדרה אמנם הייתה, ובימים אלה מחלים הרב אלון מניתוח צוואר שעבר לפני כשלושה שבועות. עם זאת מדגישים בסביבתו כי מבחינה בריאותית יכול היה הרב להמשיך בתפקוד מלא עוד שנים ארוכות, וכי הוא לא סובל מבעיות נוספות.

 

במשפחת אלון מעדיפים שלא לדבר על האירועים האחרונים וכן על תוכניותיו לעתיד של אבי המשפחה. הרב ואשתו חני מרותקים בימים אלה למיטת הבן רפאל שנפצע קשה בתאונת דרכים בשבוע שעבר. בימים האחרונים שבה אליו הכרתו ומצבו השתפר.

 

שנת שבתון נוספות, חזרה הדרגתית לשיגרה או שוב עומס בלתי נסבל? בסביבתו של הרב אלון לא שוללים אף אחת מהאפשרויות. "כרב של כלל ישראל, חוצה מגזרים, קשה לרב עם ההתמסרות הטוטאלית לעניינים פרטניים שבישיבות או בקהילות כאלה ואחרות", אמר ל-ynet גורם המקורב לאלון.

 

בחודשים הקרובים יאלץ הרב מרדכי אלון להכריע בנוגע להמשך דרכו בשנה הבאה. הוא ינסה למצוא מתכונת אחרת שתאפשר לו חזרה לשגרה והתמסרות לכלל הציבור כאדמו"ר יחיד מסוגו, ואם לא קשה לכם, אז בלי לוותר לחלוטין על חייו הפרטיים שלו.   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון. שבתון במגדל
צילום: חיים צח
ח"כ בני אלון. חלה לפני הבחירות
צילום: חיים צח
השופט בדימוס מנחם אלון
צילום: זיו קורן, לע"מ
מומלצים