שתף קטע נבחר

תרסיס אילחוש חדש מצליח להשהות שפיכה מוקדמת

מחקר חדש מגלה כי תרסיס אילחוש המכיל לידוקאין מצליח לעכב שפיכה מוקדמת פי 5 ועשוי לשמש פתרון לבעייה המינית השכיחה ביותר בקרב גברים

חשבתם שהזקפה (או חוסרה) היא הבעיה השכיחה של הגברים? מסתבר שלא. מספר הסובלים משפיכה מוקדמת גדול יותר: מחקר חדש מגלה כי הזלפת תרסיס אילחוש מקומי על הפין מצליחה להשהות את השפיכה המוקדמת פי 5. על ממצאי המחקר החדש מדווח כתב העת הבינלאומי לאורולוגיה בגליונו האחרון.

 

שפיכה מוקדמת מוגדרת כזו המתרחשת בתוך פחות משתי דקות מרגע תחילת האקט המיני. לעתים רבות היא מתבצעת עוד לפני החדירה, ובמקרים אחרים כבר בתחילתה. על פי ההערכות כשליש מהגברים ברחבי העולם סובלים משפיכה מוקדמת באופן קבוע, וכ-75 אחוז חוו מצב כזה לפחות פעם אחת בחייהם.

 

במחקר אותו ערכו חוקרים מבריטניה והולנד, השתתפו 54 גברים הטרוסקסואלים בגילאי 18 עד 75. הנבדקים דיווחו כי מהירות שפיכתם הממוצעת היא כבר לאחר דקה מרגע החדירה לנרתיק האישה.

 

חלק מהגברים הנבדקים נתבקשו להשתמש בתרסיס הקרוי TEMPE אשר מכיל שני חומרי אילחוש: לידוקאין ופרילוקאין, בעוד שהיתר קיבלו תרסיס פלצבו, שאינו מכיל כל חומר פעיל. במחקר ריססו הנבדקים את קצה הפין בשלוש מנות מדודות, כשלוש דקות לפני החדירה. המינון הכולל שהוזלף לפין כלל 22.5 מיליגרם של לידוקאין, ו-7.5 מיליגרם של פרילוקאין.

 

תוצאות המחקר גילו כי אלה שטופלו בתרסיס TEMPE הצליחו לעכב את השפיכה בארבע דקות נוספות, בעוד ששאר הנבדקים הצליחו לעכב את השפיכה בכ-40 שניות בלבד. שלושה מתוך 54 הגברים שהשתמשו בתרסיס דיווחו על חוסר רגישות בפין, נבדק נוסף לא הצליח להגיע לזיקפה, וגבר אחד דיווח על תחושת צריבה בכל שימוש בתרסיס.

 

"כיום רק גברים בודדים הסובלים משפיכה מוקדמת פונים לקבלת טיפול", אומר ד"ר מייקל ווילי שהשתתף בצוות החוקרים מטעם חברת פלתורה, "אחת הסיבות המרכזיות לכך היא היעדר טיפול מתאים לבעיה השכיחה הזו. התרסיס החדש עשוי להיות הפתרון היעיל לעיכוב השפיכה המוקדמת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
שפיכה מוקדמת. הספריי ישהה
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים