שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר בטרומית: הקלה בביטוח דו-גלגלי

  חוק הקובע כי רכב דו-גלגלי שמעורב בתאונת דרכים ייחשב להולך רגל, ולא יהיה אשם מבחינה ביטוחית בתוצאותיה, אושר הבוקר בקריאה טרומית על-ידי הכנסת

  מליאת הכנסת אישרה הבוקר (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק, לפי האופנועים והקטנועים ייחשבו להולכי רגל במקרה תאונה. פירוש הדבר כי בדומה להולכי רגל, החבות הביטוחית תוטל באופן אוטומטי על נהגי המכונית, בין אם התאונה התרחשה באשמתו ובין אם לאו.

   

  הצעת החוק, שהוגשה להצבעה במליאה על-ידי חברי הכנסת סטס מיסז'ניקוב וגלעד ארדן, נועדה לתת מענה לרפורמה של האוצר בתחום ביטוחי החובה. במסגרת הרפורמה שונו תחשיבי הפרמיות לרכב דו-גלגלי, וכתוצאה מכך חלה התייקרות של ממש למרבית הרוכבים, עובדה שעוררה גל מחאה ציבורית ושורה של הפגנות.

   

  יוזמי החוק, שעבר בקריאה טרומית ברוב של 50 חברי כנסת, מקווים כי בזכותו תתאפשר הוזלה משמעותית בעלויות האחזקה של רוכבי אופנוע, באמצעות הפחתת מחירי פרמיות ביטוח החובה. הצעת החוק החדשה קובעת כי "בתאונת דרכים בה מעורבים אופנוע וכלי רכב שאינו אופנוע, תחול על הנוהג בכלי הרכב שאינו אופנוע האחריות לנזקי הגוף של רוכבי האופנוע". עוד קובע החוק כי במקרה של תאונה בין שני אופנועים, ישלם כל רוכב את עלויות נזקי הגוף של הנוסע שאיתו.

   

  לפי המצב הקיים כיום, נדרשים רוכבי הדו-גלגלי לשלם פרמיית ביטוח חובה בגובה שבין 2,000 שקל ל-5,000. עלות ביטוח חובה לנהג מכונית עומדת על בין 1,200 ל-2,700.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האופנוע לא יהיה אשם
  צילום: אורלי דיין
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים