שתף קטע נבחר

עורכי דין הגישו תלונות בעקבות דבריו של חשין

שלושה עורכי דין הגישו תלונות למשטרה בעקבות דבריו של השופט העליון בדימוס, מישאל חשין, שפנה בדברים חמורים במיוחד לשר המשפטים הנכנס פרופ' דניאל פרידמן. "מדובר בהתבטאות אלימה וחמורה מאוד", אמר אחד מעורכי הדין

התבטאויותיו הקשות של השופט העליון בדימוס מישאל חשין נגד מינויו של שר המשפטים החדש, פרופ' דניאל פרידמן, עוררו סערה בעולם המשפט. גורם משפטי בכיר אמר אמש (יום ד') ל-ynet כי הדברים של חשין הם בלתי נסבלים ולא מתקבלים על הדעת. "המינוי הוא מינוי ראוי, ולא ייתכן שמקרבנו יצאו התבטאויות כל כך חמורות", הוסיף הגורם.

 

בשידור חי ברשת ב' אתמול בבוקר הזהיר חשין, בקול חנוק מדמעות, את פרופ' פרידמן שלא יעז לפגוע בבית המשפט העליון. "זה ביתי. מי שירים יד על ביתי אני אגדע את ידו", אמר.  

 

מעבר לתגובות הנדהמות מפיהם של אנשי משפט, היו גם מי שהחליטו לעשות מעשה: עורכי הדין אילן ציאון, עדי ברוך ונפתלי גור-אריה הגישו אתמול תלונה במשטרה נגד המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר. 

 

עו"ד ציאון אמר ל-ynet: "קראתי באתרי האינטרנט את האיום של חשין נגד דניאל פרידמן, ונראה שמדובר באיום חריף מאוד נגד שר המשפטים, שהוא למעשה איש ציבור". עו"ד ציאון, המשמש גם כראש תנועת "גדר לחיים", הנאבקת למען גדר ההפרדה, הוסיף: "אני סבור שמינוי של פרידמן הוא מינוי חשוב ביותר. מדובר באדם בעל מעלות יוצאות דופן והוא שם את האצבע על בעיה מסוימת שכולנו רואים - השתלטות של קבוצה מצומצמת על בית המשפט העליון ועל כל תחומי החיים שלנו".

 

העיניים מסרבות להאמין

עורך הדין גור-אריה אמר ל-ynet: "מדובר בהתבטאות אלימה וחמורה מאוד. אלו דברים שאתה קורא והעיניים מסרבות להאמין שנאמרו על ידי שופט בית המשפט בדימוס. דניאל פרידמן הוא מינוי ראוי בהחלט. על גדולתו כמשפטן לא צריך להרחיב ובכוחו לעשות מה שצריך לעשות".

 

במכתב שצירף גור-אריה לתלונה הוא כתב: "היום פתחתי את המחשב בחדשות ynet וחשכו עיני לקרוא בכותרת הראשית דברי איום של ממש, אשר צוטטו מפיו של ד"ר מישאל חשין נגד פרופסור דניאל פרידמן המיועד לתפקיד שר המשפטים ונגד מנהל בתי המשפט לשעבר, בתוארו כנשיא בית משפט מחוזי, השופט לשעבר בועז אוקון. 

 

"התבטאויותיו מהוות לכאורה עבירה על הוראות לחוק איסור לשון הרע... ד"ר חשין אינו חוסה היום תחת חסינות שיפוטית כלשהי והוא כאחד האדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט חשין.
צילום: עידו ארז
עו"ד גור-אריה.
צילום: עופר עמרם
מומלצים