שתף קטע נבחר

נא להכיר: מודיעין טלפוני חדש - 1344

פרסום ראשון: בהוראת שר התקשורת מפעילה בזק מוקד מודיעין טלפוני חדש ומאוחד לכל החברות, כך שכל פונה יוכל לקבל כל מספר טלפון - נייח או נייד. עלות השיחה: 1.81 שקל מרשת בזק. בקרוב יוקם גם אתר משותף. משרד התקשורת: האתר המשותף היה אמור כבר לקום - נחקור התנהלות החברות בנושא

לפני שלושה חודשים הורה שר התקשורת, אריאל אטיאס, לכל מפעילי הטלפוניה - הניידת והנייחת - לספק לציבור שירותי מודיעין מאוחדים לכלל הציבור, כך שתתאפשר קבלת מידע לגבי מספרי טלפון של כל מנוי של מפעיל טלפוניה נייד ונייח בישראל במודיעין משותף. היום זה קורה.

 

בזק מפעילה החל מהיום (ה') את מוקד המודיעין האחוד 1344, במסגרתו יוכל כל פונה לקבל את מספרי הטלפון של חברות התקשורת הגדולות בארץ בשיחת טלפון אחת. 

 

כל חברות התקשורת

הגדולות בחרו בבזק כמפעילת המוקד האחוד, ובזק תפעיל עבורן את השירות. בשלב הראשון, יופעל המוקד במתכונת כמעט מלאה והשלמת המידע מכלל החברות – צפויה בקרוב. אתר האינטרנט האחוד יושלם גם הוא בקרוב, אולם כבר כעת יצרה בזק 'לינקים' באתר האינטרנט המודיעיני החדש שלה לנוחות הגולשים, על מנת להקל על חיפוש המידע ובפועל להגיע לכל מספר טלפון בישראל.

  

המוקד החדש, 1344 מספרו, הוא מוקד ייעודי המופעל על ידי בזק 24 שעות ביממה. במקרה של לקוח שיש לו מספרי טלפון בקרב מספר חברות תקשורת, יוצג המידע למוקדן באופן רנדומלי כדי למנוע עדיפות לחברה אחת על פני אחרת.

 

עם זאת, ממשרד התקשורת נמסר, כי הדרישה לפיה חברות התקשורת יספקו שירות מודיעין מאוחד באינטרנט טרם מולאה.

שר התקשורת הנחה את גורמי האכיפה במשרדו לחקור מיידית את התנהלות החברות בנושא.

 

המשרד יבחן את ההתנהלות בנושא, לרבות דחיית מתן השירות באינטרנט בחינם לכלל הציבור ויפעל בעניין זה על פי דין, ובכל האמצעים העומדים לרשותו.

 

מכל מקום, מחיר שירות המודיעין האחוד בהתקשרות מרשת בזק הוא – 1.81 שקל (כולל מע"מ). אותו מחיר בדיוק שמשולם לשירות 144 הוותיק. במסגרת המוקד האחוד החדש תספק בזק גם שירות השלמת שיחה ללקוחות, אולם בשלב הראשון יופעל שירות "השלמת שיחה" באופן חלקי (ללקוחות בזק, פלאפון וסלקום) ובהמשך יופעל גם לחברות האחרות. שירות זה כרוך בתשלום נוסף.

 

אתמול, כאמור, השיקה בזק את אתר האינטרנט של מודיעין 144, אחרי 4 שנים שבהן הפעילה אתר ישן עם נתונים לא מעודכנים. האתר חדש מעודכן ומשודרג לאיתור מספרי טלפון בכתובת b144.co.il זמין לכלל הציבור החל מהיום (ה') בגירסת הרצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלפון. 1344 משותף
צילום:גיל הדני
אריאל אטיאס
צילום:גיל הדני
מומלצים