שתף קטע נבחר

רק את, אני, והארנב הרוטט

אחרי מיניות כל כך מספקת עם בטריה, את רוצה אולי לשתף אותו בחגיגה, אבל חוששת: האם זה ידליק אותו והוא ישתף פעולה, או שמא יקרה ההיפך, ואת הגבר שלך תתקוף חרדת ביצוע משתקת? נשים רבות הבינו מזמן שוויברטור הוא חבר טוב לחיים, אבל האם הגברים הפנימו את המסר?

נראה שהמתנה הפופולרית ביותר למי שעברה את גיל 30 היא ויברטור, רצוי ורוד או סגול. כמעט כל בחורה כבר קנתה פעם אחד כזה בשביל החברה הטובה שלה. בעוד שבעבר היית צריכה להסתנן לשם כך לחנויות ביזאריות בסמטאות חשוכות, היום נמכרים צעצועי מין במקומות מוארים, מכובדים, והשיטוט בין המדפים די מזכיר ביקור בחנות צעצועים גדולה. הצבעים עליזים, הצורות מגוונות, ויש הרבה מאוד הומור. ברווזים רוטטים, דולפינים מספוג, ויברטורים בצבעי פסטל וקופסאות תכשיטים חשודות. אשה, תתעוררי.

 

אם עשית כבר את הצעד הראשון, התגברת על הדעות הקדומות ועל המבוכה ואימצת לך בשעה טובה צעצוע אינטימי, הדבר הראשון שתרצי לעשות הוא להחביא אותו באיזה מקום שאף אחד לא יראה, אפילו לא העוזרת.

 

כל זה טוב ויפה עד שנכנס גבר לחייך. אחרי מיניות כל כך מספקת עם בטריה, את רוצה אולי לשתף אותו בחגיגה, אבל חוששת: האם זה ידליק אותו והוא ישתף פעולה, או שמא יקרה ההיפך, ואת הגבר שלך תתקוף חרדת ביצוע משתקת? נשים רבות הבינו מזמן שוויברטור הוא חבר טוב לחיים, אבל הגברים, האם הם הפנימו את המסר? יצאנו לבדוק.

 

רונן (שם בדוי), בן 39, נשוי ואב לשניים: "זה סיפור שקרה כשהייתי חייל משוחרר. נדלקתי על מישהי באיזה פאב. היא היתה מבוגרת ממני לפחות בעשר שנים. הגענו למיטה שלה שתויים לגמרי, ואז היא הלכה רגע לשירותים ואמרה לי לחכות לה מתחת לשמיכה. שכבתי עירום במיטה שלה ופתאום הרגשתי משהו מוזר נוגע בי מאחורה. הרמתי את השמיכה וראיתי ויברטור קטן. אולי בגלל החושך או שהייתי שתוי, בכלל לא זיהיתי שזה ויברטור. היא נכנסה אחרי לחדר וקלטה אותי מחזיק אותו. ברגע הראשון היא חטפה שוק, אבל אחר כך היא התחילה לצחוק והדביקה אותי. את הלילה העברנו בלעדיו. אחרי הרבה שנים פגשתי אותה במקרה ברחוב ויצא לנו לחדש את הקשר. היא סיפרה שבאותו הרגע חשבה שתמות מרוב מבוכה. מה שהציל את הלילה היתה התגובה שלי והספונטניות". 


מלוא הטנא צעצועים, העשרה זוגית (צילום: שרית פרקול)

 

 

- היום אתה משתמש בוויברטור עם אשתך?

"אני דווקא מאוד מעוניין, אבל אשתי לא מסכימה. אני מנסה שנים לשכנע אותה, בלי הצלחה. לפני שנתיים קניתי לה אחד ליומולדת, והיא כעסה עלי נורא. נאלצתי להחזיר את זה לחנות. היום יש לי רומן מחוץ לנישואים עם בחורה שיש לה בבית כמה ויברטורים שונים ואנחנו עושים חיים. מה שהכי מרגש אותי כשאנחנו עושים סקס עם הצעצועים שלה זה לראות אותה גומרת. העובדה שאני יכול לגרום למישהי לעונג כל כך עוצמתי מרגיש לי פי אלף יותר גברי. חוץ מזה שאני לא נותן לבטריות לעשות את כל העבודה. זה רק החימום..." 

 

יוסי (שם בדוי), בן 40, רווק, אומר: "אני מודה שהרבה שנים היתה לי איזו בעיה עם העניין הזה. בחורה שהציעה לי להשתמש גם בוויברטור כשהיינו ביחד גרמה לי מיד ירידה בחשק וחוסר רצון לראות אותה בכלל. מאז עברו כמה שנים ואני הרבה יותר פתוח לזה, עד כדי כך שידידה שלי קנתה לי ליומולדת ויברטור אנאלי - ואני לא אפרט...."

 

- למה שינית את היחס שלך כלפי צעצועים?

"חד משמעית בגלל הגיל של הבחורות. בשנים האחרונות יצא לי להיות במערכות יחסים עם בחורות הרבה יותר צעירות ממני, ממש חצי בגיל. אני אמנם 40, אבל נראה צעיר וחתיך וצעירות מתות עלי. בחורות בנות 20 הרבה יותר משוחררות מאלה שאני זוכר כשהייתי בגיל הזה. באותה תקופה מי שדיבר על צעצועים נחשב סוטה. כשאני נכנס עם ילדונת למיטה אני זורם איתה, ולמדתי ליהנות לענג את הבחורה שלידי, גם אם זה אומר שצריך להחליף בטריות".

 

- ומה עם נשים מבוגרות יותר?

"גם כאן יש הפתעות. הן למדו מהצעירות, ולא פעם אני נתקל בנשים מעל גיל 40 שהמין איתן פי אלף יותר חזק ועוצמתי. תארי לך את כל הניסיון שיש להן, פלוס אביזרים. יש דבר יותר טוב מזה לגבר?" 

 

אף ויברטור לא יחליף בשר ודם 

עידן מיליצ'ר, סקסולוג ומטפל זוגי שמגיש את התוכנית "חוות דעת" בערוץ 10, אומר על כך: "באופן אישי, נכון להיום, אני אגיד כן בשמחה ובששון לכל דבר שנכניס למיטה. הצעצוע היחיד שארגיש מאויים ממנו במיטה זה עוד גבר".

 

- היה לך קל באופן אישי להוסיף צעצועים למיטה?

"מן הסתם עשיתי עבודה על עצמי בעניין הזה. מובן גם מה שאני עושה לפרנסתי חושף אותי לדברים כאלו ואחרים ונותן לי להסתכל על צעצועי מין באשר הם עם חיוך סלחני ותחושה יותר נינוחה ועם הבנה של מה זה מוסיף".

 

מיליצ'ר מציין, שרק לפני דור כל ההתייחסות לעניין צעצועי המין נחשבה סוג של סטייה. "המחשבה הרווחת היתה שאם זוג רוצה להכניס צעצועים לרפרטואר המיני שלו, סימן שהגבר לא מספק את הסחורה. מפה גם נובע החשש של גברים מסוימים: אולי אני לא מאהב מספיק טוב, אולי אני לא מביא את בת זוגתי לאורגזמות ולא יודע לענג אותה. גבר כזה יכול לראות בוויברטור כאיום על הגבריות שלו".

 

- הדור הצעיר יותר משוחרר?

"היום יש יותר פתיחות והעזה, ויש לזה יתרונות גדולים לצד חסרונות גדולים. מצד אחד אנשים יותר פתוחים להתנסויות בתוך המיטה ומחוצה לה ורואים בכך עוד שעשוע, מצד שני יש היום יותר הריונות לא רצויים, יותר מחלות מין, כי אנשים מקיימים יחסים בלי קונדום. מעבר לזה, לצעצועי המין של היום יש מראה מאוד ידידותי לסביבה: שפן, ארנב, דולפין. אם פעם זה היה מוט רוטט בצבע אפור, היום אפשר לבחור ברווזים וספוגים למים, כן אוטומטי, לא אוטומטי. והם פחות מאיימים פיזית".

 

- פגשת פעם גבר שקינא בוויברטור?

"יש גברים שפיתחו קנאה בוויברטור, אבל אני תמיד אומר שהוויברטור מנצח כל גבר רק עד שנגמרות הבטריות. גברים מעל גיל 50 שנשואים שנים רבות מרגישים בדרך כלל פחות נוח עם העניין. כמטפל, אני מנסה להבין את שורשי הקושי, ממה הוא נובע: האם זו פגיעה בגבריות שלו? האם מדובר בשמרנות, או בתחושה שהוא זז הצידה? אצל כל אחד זה שונה".

 

- הכנסת צעצועי מין פוגמת באינטימיות בין בני זוג?

"לא חושב שזה עלול להזיק, אבל זה כן יכול לפגוע באמון. למשל, אם זה נעשה בלי ידיעת בן הזוג. האשה קונה ויברטור, מחביאה אותו במגירה של התחתונים ובעלה מגלה אותו במקרה. צעצוע מין זה משהו שאמור להיות בהסכמה הדדית. ברגע שהוויברטור הופך להיות המרכיב היחיד והעיקרי בארוחה, יש בעיה. בן הזוג עלול להרגיש מיותר, ובצדק".

 

- תשרטט לי פרופיל של גבר שאין לו בעיה עם ויברטור.

"גבר שבטוח בעצמו ובמיניות שלו, כזה שיש לו ניסיון מיני עשיר, לחיוב ולשלילה, אבל לא במובן המאצ'ואי . גבר שחווה הצלחות וכשלונות במיטה הוא גבר מורכב יותר, נינוח יותר עם המיניות שלו, וכל זה מוביל לגמישות והבנה מצידו"

 

- צעצועים יכולים להפיח חיים בזוגיות רדומה?  

"בהחלט כן, אבל צריך לזכור שאף צעצוע מין לא יחליף בשר ודם, חום, מגע, עיניים, קירבה, ריח. האורגזמה כמובן יכולה להיות יותר עוצמתית, אבל עדיין לא מצאו תחליף לדבר האמיתי" .

 

- לסיכום, צעצועי מין, כן או לא?

"לא אם זה האמצעי העיקרי בסקס במקום חלק מכל הריקוד המיני. ועוד פעם לא במקרה שאחד מבני הזוג לא מעוניין. כן בתור תבלין נוסף, אולי כמתנה ליום ולנטיינ'ס המתקרב".

 

האימייל של שירלי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בימינו הם פחות מאיימים
צילום: שרית פרקול
עידן מיליצ'ר, סקסולוג ומטפל זוגי
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים