שתף קטע נבחר

תנובה תסיר מאריזות הביצים את התרנגולת המטופחת

בעקבות קמפיין אנונימוס שהאשים את תנובה כי אריזות הביצים שלה מטעות ונועדו להסתיר את המציאות, הודיעה תנובה כי תשנה את עיצוב האריזה

ניצחון לקמפיין אנונימוס נגד הטעיית צרכנים על גבי אריזות ביצים. זאת, לאחר שתנובה הודיעה כי החל ממרץ-אפריל תסיר מעל אריזות הביצים את תמונת התרנגולת המטופחת שרובצת על קן הקש. אנונימוס האשימה את תנובה כי הצילום הפסטורלי נועד להסתיר את המציאות בה התרנגולות בתעשיית הביצים כלואות בשטח שגודלו כמרצפת קטנה.

 

לאחרונה פתחה אנונימוס בקמפיין ממוקד נגד תנובה הקורא לה להסיר את האריזות המטעות. בין היתר, פעילים הציבו בסופרמרקטים אריזות "ביצי תנובה" "מתוקנות", המראות כיצד באמת חיו התרנגולות שהטילו אותן.

 

בשבוע שעבר הצטרף השחקן והבדרן מאיר סוויסה למחאת אנונימוס, ופנה אל מנכ"ל תנובה בבקשה להחליף את האריזות ולקבל אחריות על ההתעללות בבעלי-חיים הנערכת לצורך ייצור מוצרי החברה. סוויסה כתב, בין היתר" "אני פונה אליך אישית וקורא לך ליטול אחריות: כשם שתנובה אחראית לחיידקים ולכימיקלים במוצריה למרות שאינה בעלת הלולים והרפתות, כך היא אחראית לאכזריות הננקטת כלפי יצורים חשים במהלך ייצורם".

 

בתגובה, פנה סמנכ"ל תנובה, עברי גורן, לסוויסה והתחייב שהאריזות הנוכחיות יוחלפו במהלך מרץ-אפריל. מתנובה נמסר, כי החברה אכן תשנה את עיצוב האריזות כך שלא יוכלו לטעון יותר שהלקוחות מוטעים".

 

סוויסה השיב לו במכתב המברך על השינוי, אך קורא לשינויים נוספים בהמשך. בין היתר הוא כתב כי "תנובה לא מחויבת לקנות ביצים מכל מגדל מורשה. תנובה יכולה להודיע כי בעוד מספר חודשים תפסיק לרכוש ביצים מלולנים שנוקטים השרה כפויה ומרעיבים ומצמיאים את התרנגולות שברשותם. לחלופין, תנובה יכולה לעודד מגדלים שנמנעים מפרקטיקות אכזריות (כפי שנעשה לרפתנים המייצרים חלב עם תכונות מסוימות), או לפעול להרחבת הנגישות לביצי חופש. האפשרויות שבידי תנובה הן רבות."

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים