שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: ממשלת אולמרט צריכה ללכת הביתה
  אחרי חודשים ארוכים שבהם התהדר ב"שתיקה ממלכתית", מסיר בנימין נתניהו את הכפפות: "אולמרט נסחף בגמגום ובחוסר מנהיגות. ראינו זאת בדירדור המצב הביטחוני ובניהול השערורייתי של המלחמה". אולמרט האשים כי נתניהו הוא האיש שאחראי להקמת החמאס ולפריחתו של הארגון ששולט כעת ברשות הפלסטינית

  נתניהו מסיר את הכפפות: המתקפה חסרת תקדים של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על יו"ר האופוזיציה, גוררת אחר הצהריים (יום ב') מתקפת נגד מצד בנימין נתניהו. "זו ממשלת כשלון ומחדל. יש רק דבר אחד שהממשלה הזאת צריכה לעשות - ללכת הביתה", אמר בישיבת סיעת הליכוד. נתניהו זעם על האמירות של אולמרט בוועדת החוץ והביטחון, לפיהן, "הוא הקים את חמאס והחייה אותו הוא זה ששיחרר את השייח יאסין ונתן לחמאס אופציה לפרוח, בגלל שטויות שנעשו כשהוא היה ראש ממשלה".

   

  התגובה של נתניהו לא איחרה לבוא: "ראש הממשלה כנראה לא לומד דבר ומנסה לחפות על הכשלונות שלו בכל מני האשמות שווא, אבל אנחנו יודעים שזה אותו ראש ממשלה שאיפשר לחמאס לנהל בחירות בירושלים ומאפשר לו עכשיו לקבל כסף וממוטט את כל חומת הבידוד. הוא לא מסוגל להתייצב מול הדברים אלא נסחף בגמגום וחוסר מנהיגות. ראינו זאת בדירדור המצב הביטחוני ובניהול השערורייתי של המלחמה.

   

  "מה שנתן לחמאס דחיפה זו ההחלטה של אולמרט לאפשר לו לקיים את הבחירות בירושלים. זה דבר ששרון התנגד לו. אחר כך הוא איפשר לחמאס לקבל כסף ואמרנו לו תעצור את הכסף והוא לא עצר. אבו מאזן זוחל אל החמאס, אולמרט זוחל אל אבו מאזן. לכן, ראש הממשלה בחולשתו וגמגומו מדרדר את מצבה של מדינת ישראל והכי גרוע - מדרדר את חומות הבידוד שהוקמה כאן סביב החמאס. מאפשר לו לקבל כסף וזה אומר מאפשר לו לקבל נשק. זה הנשק שאחר כך מופנה נגדנו".  

   

  נתניהו: אולמרט מזגזג 

  נתניהו התייחס ארוכות להתנהלותה של הממשלה: "אין עמדה של ממשלת של אולמרט שמחזיקה מעמד יותר מ-24 שעות. עד מוצאי שבת הבנתי שממשלת ישראל תתנגד להסכם מכה, ביום ראשון כבר התבשרנו שאולמרט לא החליט בטענה שרב הנסתר על הגלוי. אלא שלא כך היא, רב הגלוי על הנסתר. אנחנו יודעים שלחמאס אין כל כוונה לעשות שלום ולהילחם בטרור, ולראייה רק היום נפלו בשטח מדינת ישראל קסאמים". 

   

  קודם לכן אולמרט תקף את נתניהו בחזית אחרת, החזית הסורית. ראש הממשלה טען שממשלת נתניהו ניהלה משא ומתן עם סוריה והסכימה לסגת מרמת הגולן. אולמרט הוסיף שנתניהו לא היה לבד וכי כל ממשלות ישראל בין השנים 1993-2003, בהן גם ממשלות רבין וברק, ניהלו משא ומתן עם סוריה שממנו היה ברור שיהיה ויתור, כמעט מלא, על רמת הגולן.

   

  ח"כ נתניהו זעם על דבריו של אולמרט וטען כי מדובר בשקרים: "כמה פעמים יכול מר אולמרט לחזור על השקר הזה"? שאל יו"ר הליכוד. "הרי הוא יודע יפה מאוד שההתעקשות שלי להישאר על רמת הגולן היא זו שבסופו של דבר פוצצה את המגעים עם סוריה.

   

  "אני חושב שיש פה ניסיון שקוף של אולמרט להסית את האש משורת הכישלונות המדיניים והביטחוניים של ממשלתו. הנה, הכישלון האחרון - הוא לא יודע אם לקבל או לדחות את הסכם מכה - שזה ניצחון נטו של החמאס. ברור לכולם שלא החמאס זז אל אבו מאזן אלא אבו מאזן זז אל החמאס, שאינו מוכן להכיר בישראל".


  פורסם לראשונה 12/02/2007 14:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  מואשם. נתניהו
  צילום: עופר עמרם
  מאשים. אולמרט
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים