שתף קטע נבחר

רק 533 משתמשים ישראלים ב-Second Life

חברות ישראליות שימהרו להקים בסיסים בעולם הווירטואלי של Second Life עובדות לחינם, כך עולה מנתונים חדשים שהפיצה יוצרת העולם, חברת Linden Lab

חברות ישראליות שימהרו להקים בסיסים בעולם הווירטואלי של Second Life יעבדו לחינם, לפחות בטווח הנראה לעין, כך עולה מנתונים חדשים שהפיצה יוצרת העולם, חברת Linden Lab.

 

אתר Second Life מאפשר לכל גולש להתחבר חינם לעולם מקוון תלת מימדי ולשוטט בו באמצעות דמות וירטואלית. בעלי האתר הצליחו (בכישרון רב) לייצר סביבו באז גדול, וכיום מי שלא תוקע שם דגל באמצעות נוכחות מקוונת חש שאינו קיים. ומי לא שם – שגרירות של שוודיה, להקת דוראן דוראן, סוכנות הידיעות רויטרס, חברת הטכנולוגיה סאן ועוד רבים אחרים.

 

הגופים שפתחו נציגויות ב-Second Life משתמשים באיזורים שפתחו לצורך אירועים והופעות ולספק שירותים לגולשים, אך בעיקר הם מעוניינים לשווק עצמם כצעירים ומגניבים. לאחרונה הצטרפה גם נטוויז'ן לטרנד והכריזה על פתיחת נציגות בעולם הווירטואלי. "בניין נטוויז'ן" יוקם בשבועות הקרובים על ידי גרפיקאי שנשכר לעניין.

 

על פי הנתונים (קובץ אקסל) של Linden Lab המפרטים את פילוח תושבי העולם על פי מדינות, חלקן קטן מהמשתתפים הם ישראלים. הספירה הרשמית מצביעה על 1,974,607 תושבים ב-Second Life, כאשר על פי הערכת החברה, רק 10 אחוזים מהם פעילים במשחק כדרך קבע. מדו"ח מקיף ורשמי על עולם המשחק בינואר 2007 עולה כי 0.27 אחוז מהמשתתפים הפעילים הם ישראלים. כלומר, מדובר בכ-533 משתמשים פעילים.

 

יש להזכיר, כי הקמת נוכחות ב-SL אינה מבטיחה כי כל קהל היעד ייחשף אליה (העולם מתפרש על פני 261 קמ"ר וירטואליים). במילים אחרות, ייתכן כי מספר הישראלים שייחשפו למותג נטוויז'ן בעולם יסתכם במספר קטן מאוד של גולשים.

  

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו בימים ב'-ד' את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים