שתף קטע נבחר

פרופיל: הארגון שטוען שמחזיק בגיא חבר

ועדות ההתנגדות לשחרור רמת הגולן, הארגון הטוען שהוא מחזיק בחייל גיא חבר, הוקם בקיץ האחרון בטקס רשמי בקונייטרה. זו אמורה להיות המקבילה הסורית לחיזבאללה, שתנסה לחטוף חיילים. מי שמכיר את המשטר הסורי יודע שהודעות מטעם ארגונים הפועלים בחסות המשטר, אינן מתפרסמות סתם כך

ב-26 ביוני בטקס משני צדי הגבול בקונייטרה התקיים אירוע סורי מיוחד שנועד להדגיש את מחויבותם של סוריה ושל המשטר להחזיר את הגולן על תושביו לריבונות סורית. בטקס נכחו בכירים סורים רבים בהם מושל קונייטרה ומזכיר מפלגת הבעת' השלטת. גולת הכותרת של הטקס אחרי הנאומים והסיסמאות הייתה ההכרזה על הקמתו של ארגון ועדות ההתנגדות לשחרור רמת הגולן. זה הארגון הטוען שהוא מחזיק בידיו את גיא חבר, שנעלם לפני עשור.

 

דובר מטעם הארגון הודיע בטקס שהארגון נחוש לפעול בכל הדרכים לשחרור רמת הגולן, אם ייכשל המשא ומתן. הנשיא אסד עצמו חזר בחודשים האחרונים ואמר כי יש יותר מדרך אחת להחזיר את הגולן לריבונות סורית, כולל בכוח. בכירים ועיתונאים סורים אמרו באחרונה שהעם הסורי חש בושה שלבנון וחיזבאללה מצליחים לגרש את צה"ל, בעוד שהרמה הסורית ממשיכה להיות כבושה לכן הגיעה העת לתזוזה במסלול הסורי בין אם באמצעים המדיניים-דיפלומטיים ובין אם באמצעים "אחרים".

 

על האמצעים האחרים אמונים בין היתר אותן ועדות שינסו להסתנן לרמה, לבצע פיגועים ולחטוף חיילים. המודל - כמה לא מפתיע - הוא ארגונו של השייח נסראללה.

 

מי שמכיר את סוריה יודע גם שהודעות של ארגונים הפועלים בחסות המשטר לא יפורסמו, אם המשטר אינו מעוניין בהן. ההודעה כוללת הזמנה לביצוע חילופי אסירים. יחד עם זאת יש לציין כי בשנים האחרונות התפרסמו בעיקר בשטחים עשרות הודעות על חטיפת חיילים שהתבררו כלא נכונות. זו היתה מלחמה פסיכולוגית בגרוש.

  

גורם סורי אומר הערב ל-ynet "יש פה הזמנה למשא ומתן בלתי ישיר בעניין האסירים ואם זה יתפתח למשא ומתן, אז סוריה בוודאי לא תתנגד. מה שבטוח זה שסוריה חייבת תזוזה בעניין הגולן. הסטאטוס קוו הנוכחי לא יימשך". יחד עם זאת, הגורם לא ידע לאשר בוודאות את טענת הארגון על כך שהחייל גיא חבר נמצא בידיו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
גיא חבר
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
מומלצים