שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הלהיט הבא של דלק מוטורס?

  פורד מונדיאו, המשפחתית הגדולה של הקונצרן הענק, יוצאת לדרך חדשה בתערוכת ז'נבה. בספטמבר תגיע אלינו, עם חידושים מעניינים

  אחרי שפע "בקרוב", שכללו בין היתר הופעה לצד ג'יימס בונד האחרון, תחשוף פורד בתערוכת ז'נבה הקרובה את המונדיאו החדשה - במבחר גרסאות מרכב ורמות גימור. המשפחתית הגדולה והמעניינת מבית פורד תנחת בארץ בספטמבר הקרוב, מספר חודשים לאחר תחילת השיווק באירופה ואחרי שיחל ייצור גרסאות אוטומטיות.


  פורד מונדיאו החדשה

   

  אפרופו אוטומט, פורד מבטיחים תיבת שישה הילוכים חדשה, עם אפשרות לתפעול ידני, וזהו שיפור עצום לעומת תיבת ארבעת ההילוכים הבינונית שהייתה למונדיאו היוצאת. לפי פורד-אירופה, התיבה החדשה תשודך למנוע ה-2.3 ליטר בנזין (161 כ"ס) וה-2.0 ליטר דיזל 130 כ"ס. ומה עם 2.0 ליטר? האם אלו בשורות רעות עבור היבואן המקומי?

   

  נראה שלא. בשיחה עם ynet אמרו מקורות בדלק מוטורס כי באופן כמעט-ודאי לא תוותר דלק מוטורס על קבוצה 4 לחישוב שווי ערך - בדירוג המחירים הנוכחי רף של 151,000 שקל. ומה זה אומר? שיחידת ה-2.3 ליטר עם שישה הילוכים תיאלץ לשאת בעול האמור. אגב, באותה מידה זה גם אומר יותר אבזור, כך שיתכן שחבילת המשפחתית הגדולה של פורד תהפוך לאטרקטיבית בהרבה מבעבר.

   

  מה יהיה?

  המונדיאו החדשה יוצאת לדרך בגרסאות ארבע דלתות (סדאן), וחמש דלתות (ליפטבק או סטיישן). פורד יציעו שני מנועי דיזל בנפח 1.8 ו-2.0 ליטר (עם הספקים של 100 או 125 כ"ס לראשון, ו-130 ו-140 כ"ס לשני) וארבעה מנועי בנזין. אלה ינועו בין 1.6 ליטר (110 או 125 כ"ס) ו-2.0 ליטר (145 כ"ס), ל-2.3 ליטר (161 כ"ס). בראש ההיצע תעמוד גרסת ה-ST עם מנוע 5 צילינדרים מוגדש של וולוו (2.5 ליטר 220 כ"ס).


  גרסת ארבע דלתות סדאן 

   

  מה באבזור המקורי? שפע ציוד בטיחותי תקני שיכלול בקרת יציבות, שבע כריות אוויר (אחת לברכי הנהג), ומערכת למניעת גלישה לאחור (רלוונטית רק בתיבה ידנית). כן תוצע המכונית עם שליטה אלקטרונית לבולמי הזעזועים. גם פורד מחליפה את המפתח המכאני הרגיל במערכת אלקטרונית עם מתג התנעה. המונדיאו תוצע בארבע רמות גימור, וכנראה תתהדר בתא נוסעים מהודר ואיכותי מבעבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סביבת הנהג
  גרסת סטיישן
  ליפטבק, חמש דלתות
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים