שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מוטורולה V6 Maxx: נוח, אך טעון שיפור

  העיצוב והממשק של ה-V6 השתפר משמעותית יחסית למכשירים הקודמים בסדרה, אך עדיין יש הרבה מקום לשיפור - בעיקר בעצמת השמע ובסוללה. בדקנו

  טלפון ה-V6 של מוטורולה אמנם אינו שונה בתכלית משאר המכשירים של החברה מהסדרה שלו, אך מה שמייחד אותו הפכית המכשיר לשמיש, נוח ואינטואיטיבי יותר - עד כמה שניתן. למרות ההשקעה בממשק ובפונקציונליות, עדיין יש מקום לשיפור.

   

   

  אינטרנט מהיר כמו מהבית

  המכשיר תומך ברשת ה-HSDPA (בשמה המלא:High-Speed Data Packet Access) בסלקום. הרשת מיועדת בעיקר לצרכן העסקי, שמסתובב עם הנייד בכל מקום ורוצה להפוך את הסלולרי הנייד שלו למשרדו האישי. ה-V6 מציע תמיכה בקצבי העברה מהירים במיוחד שטרם נראו על גבי מכשיר סלולרי בארץ, וכאן הטכנולוגיה החדשה באה לידי ביטוי.

   

  מהירות הגלישה הגבוהה מגיעה למהירות האינטרנט המהיר בבית ואף עוקפת אותה. כעת, חשבו על כך שתוכלו לעשות זאת עם המחשב הנייד בכל מקום בארץ, להתחבר לאינטרנט ולהרגיש בבית. או לחלופין, לגלוש במהירות גבוהה במכשיר בטעינת עמודים שלמים שאורכת שניות, להוריד שיר שלם תוך פחות מ-20 שניות או לקבל או לשלוח מייל בשניות בודדות בלבד.

   

  גימור מתכתי בשילוב עם זכוכית

  להבדיל מה-V3x המשווק גם הוא בארץ, שהיה אכזבה לרבים מאיתנו ושהגורל לא עשה לו טוב, ה-V6 מציע את רוב התכונות המתקדמות של ה-x ואף יותר מכך - בעיצוב מרהיב ובמארז דקיק ונוח למגע. השילוב של הזכוכית בקדמת המכשיר עם התאורה הכחולה בהחלט מעורר התפעלות. הזכוכית גם יוצרת מין "אפקט מראה". קחו בחשבון עשרות טביעות האצבעות שתמצאו על המכשיר מדי יום בשימוש בו - תצטרכו לנקותו אותו לעיתים, עם כרית הניקוי המצורפת או עם החולצה. 

   

  נתקלנו במספר בעיות עם מקשי המגע החיצוניים, באופן כללי הפידבק שמקבלים מכל מקש הוא נוח, לחיצה קטנה מספיקה בכדי להיכנס מתוכנית ולצאת ממנה ובשימוש במקשי הספרות לחיוג לחבר קרוב.נציין לטובה גם את מקש ה-"חזור", שמוטורולה הוסיפה במכשיריה האחרונים ותורם מאוד לשימושיות.

   

  מצדו הימני של המכשיר תוכלו למצוא את מקש המצלמה ובצידו השמאלי שלושה מקשים: שניים מהם לכוונון עוצמת הרמקול והשלישי הוא ה-Smart Key אשר ניתן בחור לו שימוש. כמו כן, בניגוד מוחלט לסדרת ה-RAZR, במכשיר זה הוסיפה מוטורולה כיסוי לחיבור ה-MiniUSB שנמצא בצידו השמאלי של המכשיר. לצד החיבור קיימת גם מנורת חיווי ירוקה אשר נדלקת בעת חיבור המכשיר להתקן טעינה כלשהו וגם בעת סנכרון עם המחשב (המכשיר יכול להיטען מיציאת ה-USB שבמחשב).

   

  גודלו של המכשיר לא מפלצתי כפי שהכרנו ממכשירי העבר בדור השלישי, אלא דקיק (15.5 מילימטרים בלבד) וארוך במעט בהשוואה ל-RAZR המקורי. המכשיר שוקל כ-105 גרם בלבד.

   

  עוצמת שמע לוקה בחסר, איכות טובה בניגון שירים

  בדומה ל-V3X, לא הופתענו לגלות כי גם במכשיר החדש ישנו רמקול בודד שעוצמתו חלשה, אך איכותית בניגון קבצי מוזיקה בנגן ה-MP3 המובנה במכשיר. יש להתחשב בעובדה שמדובר במכשיר דק ומי שרוצה לשמוע שירים ברמקול החיצוני, לא ימצא את מבוקשו במכשיר.

   

  המכשיר תומך בצלצולי Mp3 וגם בצלצולי Midi/M4u באיכות 64 פולי. איכות הרינגטונים בהחלט מהווה שיפור במכשירי מוטורולה אך עוצמת הצלצול הייתה סבירה. ולמרות הכל, כמעט שלא תוכלו לפספס אף שיחה נכנסת, גם כשהמכשיר עמוק בכיס.

   

  שיפור משמעותי בגודל ובאיכות התצוגה

  בכל הנוגע לתצוגה אפשר לציין שיפור גדול מאוד מצד מוטורולה במסך החיצוני של המכשיר. המסך הוגדל, וכעת מדובר במסך TFT בגודל 1.3 אינץ' ברור במיוחד ברזולוציה של 120x160 ובעל 65 אלף צבעים. איכותו מצוינת, אך חסרה בהירות, בשל הזכוכית הבעייתית.

   

  כמו כן, המכשיר מצוייד גם במסך TFT איכותי פנימי בעל 262 אלף צבעים, בגודל 2.2 אינץ', וברזולוציה של 320x240. המסך הפנימי למעשה תיפקד נפלא. הבהירות, הניגודיות וחדות התמונה היו מצוינים גם באור שמש ישיר - נוח במיוחד לצפיה בסרטים או שיחות וידאו בדור השלישי.  התרשמנו לטובה גם מאיכות התמונות.

   

  נגן מולטימדיה מצויין עם מקשים בעייתיים

  הגימיק של לחצני המגע החיצוניים במכשיר מיותר ואינו פרקטי ביום-יום. במהלך הבדיקה מספר רב של פעמים לא קרה כלום בליחצה עליהם, פרט ללכלוך המסך בטביעות אצבעות. רק לחיצות עיקשות במיוחד עבדו.

   

  עם זאת, אפשרויות המולטימדיה רוכזו במקום אחד, וזה מהווה שיפור: נגן המוזיקה והוידאו מאורגנים טוב מבחינה ויזואלית ונראים טוב יותר. כמו כן, קיימת האפשרות להקליט שמע בדומה לטייפ מנהלים עד מילוי הזכרון - אותו ניתן להרחיב עד 2 גיגה.

   

  לנגן ולגלוש במקביל

  הנגן תומך בפורמטים רבים כשהבולטים הם: AAC, AAC+ ,MP3 RA v9, WAV, WMA v9, XMF כאשר אין הגבלה על כמות ה-Kb/s בשירי MP3. תוכלו לשמוע בנגן המכשיר תוך כדי מזעורו, אך לא תרגישו בשום איטיות מצד המכשיר. כך, למשל תוכלו לגלוש באתרים בדפדפן תוך האזנה למוזיקה. המכשיר מציג סרטונים בצורה מצויינת, ללא שום לאגים או תקיעות, סרטים שלמים שתוכלו להכניס למכשיר יפעלו בו בלי שום בעיה, גם על מסך מלא.

   

  לראשונה במכשירי מוטורולה, הנגן מקוטלג כמו שצריך: גם בחלוקה לרצועות, אמנים, מלחינים ורשימות השמעה משלכם. במכשיר הזה נוסה גם תמיכה בהעברת שירים מהמחשב למכשיר באמצעות USB 2.0 מהיר, בניגוד למצב המעיק שהיה עד כה במכשיריה. עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.

   

  בערכה מגיעות אוזניות סטריאו, אשר מספקות איכות טובה ומשמשות גם כדיבורית. את השירים שלכם, אגב, תוכלו גם לשמוע באמצעות אוזניות בלוטות A2DP סטריאופונית (שאינה כלולה בערכה). 

   

  שיפור משמעותי בממשק, אך עדיין לוקה בחסר

  יש היאמרו כי הממשק של מוטורולה היה ונשאר מורכב, לא נוח לתפעול ובעיקר מעיק בשל האיטיות לאורך השנים. הממשק הנוכחי ב-V6 מציע שיפור משמעותי בכל הפונקציות שבמכשיר, בעיקר במהירות ובנוחות. כך, למשל, תוכלו למצוא תוכנת JAVA פנימית בשם "HelpMoto" אשר תפרוס בפניכם את כל האופציות וההגדרות שבמכשיר ותסביר לכם בסעיפים דיי פשוטים כיצד לבצע אותם.

   

  אפשרות קבלת הדואר האלקטרוני במכשיר מאפשרת למשוך דואר (PullMail). בניגוד ל-Pushmail (דואר בדחיפה) לדוגמא שבו שרת ה-Exchange מתייחס לטלפון כמו אאוטלוק (שרת הדואר ישלח למכשיר סינכרון רק כאשר יש דואר/פגישות), ה-PullMail נותן למכשיר למעשה להתחבר לרשת כל פעם במועדים שנקבעו על ידכם ולבדוק אם יש דואר (פעם בשמונה שעות, למשל), וזהו חסרון - ההודעות לא יגיעו מידית למכשיר עם הגעתן לשרת הדואר.

   

  הופתענו לגלות שהוחלט להוציא את אפשרות הזיהוי הקולי המובנית במכשיר. מדובר באפשרותו אשר נותנת לכם למעשה לחייג לאנשי קשר ולהכתיב ספרות על הצג - על ידי קולכם בלבד.

   

  שיחות חלקות, רמקול חלש

  ביצוע שיחות התבצע באופן חלק, במיוחד בשיחות וידאו בדור השלישי. ניתן היה להבחין באיכות טובה יותר של מצלמת השיחות של ה-V6 בהשוואה לדוגמא ל-K610i של סוני אריקסון. הכל כמובן יחסי, אך שוב, איכות השיחה אצל שני הצדדים הייתה טובה.

   

  בכל הנוגע לספיקר: ה-V6 לא הצטיין בעוצמה של הספיקר החיצוני, העוצמה הייתה חלשה ובלתי מספקת, מסיבה מסוימת האפשרות לסגור את הפומית בשיחה כאשר הספיקר פעיל, אינה קיימת (וחבל שכך).

   

  קישוריות: A2DP בסטריאו וגלישה מהירה באמצעות ה-HSDPA

  ה-V6 Maxx מחזיק במיטב האופציות הידועות והחשובות:

   

  • קישוריות ה-BlueTooth שב-V6 מספקת פתרון מצויין להעברת קבצים במהירות בין מכשיר למכשיר ולחיבור התקנים כמו מדפסת BT ואוזנית BT. ה-V6 של מוטורולה תומך בפרופיל הA2DP הפופולארי, המאפשר האזנה למוזיקה באמצעות אוזניות סטריאו - ללא חוטים, דבר אשר הולך ומתרחב בכל המכשירים החדשים של יצרניות הסלולאר, ובינהם מוטורולה.

   

  • סנכרון עם Outlook - באמצעות כבל נתונים (אשר כלול בערכה) תתאפשר העברת קבצים בין המחשב למכשיר ולסנכרונו של המכשיר בצורה מלאה ונוחה מול ה-Outlook. בכל הנוגע לשימוש המכשיר כמודם, לא היתה לנו שום בעיה. הגלישה בוצעה באמצעות תוכנת ה-MPT המצורפת של מוטורולה בצורה נוחה ומהירה במיוחד ברשת ה-HSDPA.

   

  • זכרון נייד - באמצעות כרטיס הזיכרון הנשלף וכבל ה-MiniUSB הכלול תוכלו להעביר שירים, תמונות סרטונים ומסמכים אל המכשיר ולאחסנם לשימוש במכשיר או להעברה למחשב אחר.

   

  מצלמה: 2 מגה פיקסל - סטנדרטית ומספקת 

  ממשק המצלמה דומה לממשק ב-V3X מלבד מס' שינויים מינוריים. ניתן לצלם למעשה גם כשהמכשיר פתוח וגם כשהוא סגור. המצלמה מצלמת תמונות ברזולוציה של עד 2MP (ב-1632x1224) וכוללת גם פלאש חזק לצילום בתנאי תאורה קשים. חיישן המצלמה מתמודד באופן סביר עם תנאי תאורה קשים והתמונות יוצאות בד"כ מלאות צבעים אך עם רעשים בצידי התמונות.

   

  כרגע, בגרסת התוכנה הנוכחית בסלקום (55AR) נתקלנו בבעיה לפיה תצטרכו להמתין זמן של כ-6 שניות לפני כל כניסה אל המצלמה, דבר מאוד מרגיז לטעמנו. הוסבר לנו כי הבעיה מוכרת על ידי סלקום ואנו מקווים כי היא תיפתר עם עדכון התוכנה הבא.

   

  בכל הנוגע לאיכות התמונות, ובכן, איכותן רחוקה להפליא מזו שב-V3X, כאשר חוסר הפוקוס והבהירות ניכרת בהם. עוד חסרון לעומת ה-X הוא חוסר ב-מצב המאקרו לצילומים עם פוקוס - דבר אשר נכלל ב-V3X ונשכח איפושהו בשולחן העריכות אצל מוטורולה. מדובר במצלמה סטנדרטית שלא מציגה איכות יוצאת דופן בהשוואה למכשירים כדוגמת ה-V3X וה-W800.

   

  סוללה: קצרה מדי לשיחות

  ביצועי הסוללה מתייחסים למצב בו המכשיר בקליטת דור שלישי בלבד- הסוללה סה"כ עמדה מאוד יפה בשימוש האגרסיבי שלנו במכשיר - יום וחצי של העברת קבצים והאזנה למוזיקה.

   

  הבעיה מתחילה כשמתחילים לשוחח במכשיר- לאחר כשעתיים וחצי, פחות או יותר - המכשיר יזעק למטען הקרוב אליכם. על פי היצרן הסוללה מחזיקה 375 שעות המתנה וכשלוש שעות שיחה.

   

  סיכום

  יתרונות: עיצוב ייחודי בשילוב אורות וזכוכית, גוף דק 15.5 מילימטרים, גלישה מהירה ב-HSDPA, ממשק מהיר ונוח לתפעול.

  חסרונות: מחיר גבוה בשכלול חבילת גלישה, מצלמה סבירה, ביצועי סוללה חלשים משמעותית בביצוע שיחות, פתרונות דואר אלקטרוני ושימוש לוקים בחסר.  

  ציון:


   

  מחיר:  44.93 שקלים ב-36 תשלומים (1617.48) - לאחר הנחה בת 25 אחוז של סלקום על מכשירי דור שלישי.

   

  פרטים נוספים

  מפרט ותכונות:

  • מכשיר דור שלישי GSM תומך תדרים: WCDMA 2100, GSM 900/1800/1900, HSDPA 3.6 Mbps EDGE.
  • מסך בגודל 2.2 אינץ' מסוג TFT בעל 262 אלף צבעים, מסך חיצוני בגודל 1.3 אינץ'.
  • 2 מצלמות, האחת מצלמת VGA לביצוע שיחות וידאו, השניה מצלמת 2.1 מגה פיקסל עם פלאש .
  • ספר טלפונים אשר יכול להכיל עד 1000 שמות ו-2500 מספרים.
  • כרטיס קול התומך ב-64 ערוצי פולי.
  • זיכרון פנימי שיתופי בנפח של 60 מ"ב עם אפשרות הרחבת זיכרון באמצעות כרטיס MicroSD (עד 2GB).
  • דפדפן מתקדם ונוח הכולל מנוע חיפוש Google.
  • נגן מדיה מתקדם התומך בפורמטים הבאים: MP3/AAC/MPEG4.

   

  מידות ונתונים:

  משקל: 105 גרם.

  גובה: 104 מ"מ.

  רוחב: 53 מ"מ.

  עובי: 15.5 מ"מ.

  -שעות דיבור(דור שלישי): 3.

  -שעות המתנה(דור שלישי): 375.

  -זמן ניגון וידאו מירבי: כ-120 דקות.

   

  רמת קרינה: 1.17 W/kg (גבוהה)

   

  משווק ברשתות: סלקום ו-orange

   

  מה בערכה?

   

  • מכשיר מוטורולה V6 Maxx.
  • כבל נתונים MiniUSB.
  • מטען ביתי להטענה מהירה.
  • אוזניות סטריאופוניות + דיבורית.
  • חוברות תפעול, סיוע והדרכה.
  • כרית ניקוי למסך ולזכוכית המכשיר.
  • כרטיס זיכרון נשלף בנפח 128 מגה בייט, כולל מתאם SD.
  • דיסק דרייברים ותוכנת MotorolaPhoneTools לגלישה ולהעברת קבצים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים