שתף קטע נבחר

הגנה מפני אסטרואידים: משימה חדשה לאו"ם?

ארגון האומות האוחדות יתבקש בקרוב ליטול לידיו משימה חדשה ובלתי שגרתית: להציל את העולם מפני אסונות שעלולים להיגרם כתוצאה מפגיעה ישירה של אסטרואידים. כך מדווח העיתון הבריטי "אינדיפנדנט".

 

קבוצה של אסטרונאוטים וקוסמונאוטים לשעבר מזהירה כי לפחות אסטרואיד אחד עלול  לפגוע בכדור הארץ בשנת 2036. לטענתם, יש להתחיל כעת בעבודת הכנה ובתכנון אסטרטגי כדי להגן על האנושות.

 

על פי התחזיות, אסטרואיד בשם "אפופיס" עלול לנוע בסמיכות רבה לכדור הארץ ב-13 באפריל 2036. מדענים מזהירים כי יש סיכוי של אחד ל-45 אלף לפגיעה ישירה. פגיעה שכזו עלולה למחות אזור המשתווה לגודלה של בריטניה.   

 

חברי התאחדות חוקרי החלל מתכננים לקיים בשנתיים הקרובות סדרת פגישות, בהן ישתתפו דיפלומטים, אסטרונומים, אסטרונאוטים ומהנדסים. זאת, על מנת לגבש טיוטת אמנה בינלאומית שתתמקד באיום האפשרי. האמנה תובא לאישור האו"ם ב-2009.

 

"יש לפעול כיוון שנראה שדברים עומדים לקרות", אמר אסטרונאוט "אפולו 9", ראסל שוויקארט, לחברי ההתאחדות האמריקנית לקידום המדע בסן פרנסיסקו. לדבריו, "אם מחכים עד לרגע שבו יודעים בוודאות - מאוחר מדי. אנחנו מאמינים כי יש צורך בתהליך קבלת החלטות שיאומץ על ידי האו"ם".

 

הקונגרס האמריקני הורה באחרונה לסוכנות החלל האמריקנית נאס"א להגביר את מאמציה לזיהוי אסטרואידים שעלולים לסכן את כדור הארץ. בסוכנות מנטרים כעת את נתיביהם של 127 "גופים קרובי-ארץ" מסוכנים שכאלה.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס`א
יפגע? אסטרואיד
צילום: נאס`א
מומלצים