שתף קטע נבחר

מחר: שביתה בתיכונים בכל הארץ

המורים מוחים על מה שהם מכנים "סחבת" במו"מ עם משרדי האוצר והחינוך. יו"ר ארגון המורים: "זהו צעד ראשון ובהתאם לתגובת משרד האוצר נשקול את המשך צעדינו"

תלמידי התיכונים בכל הארץ יוכלו להישאר מחר (יום ה') בבית לסוף שבוע ארוך. ארגון המורים העל יסודיים הכריז על "שביתת אזהרה" ליום אחד בכל התיכונים בארץ: בכיתות י'-י"ב בחטיבות עליונות עצמאיות, חטיבות עליונות שש-שנתיות וכיתות ט'-י"ב בבתי ספר ארבע-שנתיים.

 

המורים מוחים על מה שהם מכנים "סחבת" במשא ומתן מול משרדי האוצר והחינוך על דרישת המורים לחתום על הסכם עבודה קיבוצי ורפורמה בתנאי שכרם והעסקתם של המורים. בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים לא ישבתו.

 

המורים דורשים מנגון חדש לעדכון שכר המורים, קביעת מכסות פרישה מוקדמת לעובדי הוראה ועובדי בעלויות ותגמול עובדי הוראה בגין שעות עבודה מעבר לתקן עם תלמידים לקויי למידה. במכתב לממונה על השכר באוצר, אלי כהן כתבו נציגי המורים: "מובילים אותנו בכחש ובמשיכת זמן. הבטחות שר האוצר אינן מקוימות, לא מתנהל משא ומתן רציני וענייני ומשרד האוצר לא נענה לאף אחת מתביעותינו".

 

לדברי יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, "זהו צעד ראשון ובהתאם לתגובת משרד האוצר נשקול את המשך צעדינו". לדבריו, "מטרת משרד האוצר ברורה, להמשיך ולמשוך את המשא ומתן אל תוך חופשת הפסח מתוך תקווה או ידיעה שבחופשה ולאחריה, לא נשבות בשל הבגרויות. הנהלת הארגון אינה מוכנה לתת יש לכך".

 

השביתה היא צעד נוסף בשרשרת שביתות האזהרה שהוכרזו בחודשים האחרונים.

 

במקביל להודעת ארגון המורים, נמשכת זה היום השישי השביתה בשני תיכונים ברהט: תיכון על שם שייח סלמאן אלהוזייל ותיכון אל נור. ועדי המורים בתיכונים, שבהם לומדים 800 תלמידים, שובתים בטענה כי עיריית רהט מלינה את שכרם, בשל היעדר אישורי בטיחות להפעלת בית הספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
כאן שביתה. ארכיון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים