שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נכים קשים יקבלו מענק של 70 אלף דולר לרכישת דירה

  שינוי מדיניות במשרד השיכון: מהשבוע הבא יוכלו הנכים הזכאים קבל מענק ולרכוש דירה על פי בחירתם. השינוי צפוי להכפיל את מספר הנכים שיצליחו לרכוש דירה

  שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, הודיע היום (ד') על שינוי מדיניות ברכישת דירות עבור נכים, במסגרתה יקבלו הנכים מענק של 70 אלף דולר בממוצע לרכישת דירה. עד היום רכש משרד השיכון בעצמו את הדירות לנכים ועקב כך הם שוכנו בעיקר בשכונות מצוקה ובבתים שלא היו לפי העדפתם.

   

  במסגרת המבצע, ייקבע גובה הסיוע לפי הרכב המשפחה. יחיד יקבל משכנתא של 600 אלף שקל, שמחציתה במענק ויתרתה בהלוואה ב-4%. זוג יקבל משכנתא של 700 אלף שקל, 325 אלף שקל במענק, והיתרה בהלוואה ב-4% ומשפחה עם ילדים תקבל משכנתא בסך 800 אלף שקל, 350 אלף שקל במענק, והיתרה בהלוואה ב-4%.

   

  נציין כי אוכלוסיית הזכאים לדירת נ"ר הינם בעיקר נכים רתוקים לכיסאות גלגלים שהם חסרי דיור וחסרי אמצעים, המתקיימים ברובם מקצבאות קיום.

  לפי נתוני משרד השיכון מדובר באוכלוסיה המונה 120 נכים שליש מהם בירושלים.

   

  יכפיל את מספר הנכים הרוכשים דירה 

  בשנים האחרונות נרשם הקיצוץ מתמשך בתקציבי רכישת הדירות לנכים וברצון לאפשר לאוכלוסית הנכים לרכוש בעצמם את הנכסים. בשנים האחרונות קוצץ תקציב רכישת הדירות באופן משמעותי: מ-49 מיליון שקל ב-2003 ועד ל-22.9 מיליון שקל בשנת 2006. שינוי המדיניות שיזם שטרית יוביל לפי ההערכות לזינוק של פי 2 במספר הנכים שיוכלו לרכוש את הדירות. 

   

  שטרית נפגש היום עם חבר הנהלת ארגון הגג של ארגוני הנכים, יהודה דורון, ובישר לו על שינוי המדיניות. השר הסביר כי "בשל הצרכים המיוחדים של אוכלוסיית זכאי דירות נ"ר והקושי במציאת דירה שתתאים לצרכיהם המיוחדים, יזמנו את שינוי המדיניות במטרה להקל במציאת דירה בהתאם להעדפותיו של הזכאי. הסיכום הושג עם שר האוצר, אברהם הירשזון, וכל זאת לעודד את רכישת הדירות לזכאים".

   

  יהודה דורון מסר ל-ynet בצאתו מהפגישה כי "השר הבטיח לי כי כבר בתוך שבוע תוכל אוכלוסיית הזכאים לממש את ההטבה ולזכות בסיוע המובטח." דורון אמר כי צריך לזכור שמדובר באוכלוסייה של נכים קשים בעלי הכנסה נמוכה שהיכולת שלהם להגיע בעצמם לבעלות על נכס מאוד נמוכה. "מענק הסיוע יאפשר לנכים להגיע בפעם הראשונה בחייהם לרכישת דירה לבחירתם בסטנדרטים שלהם ולא היכן שמכתיבים להם".

   

  דורון אף סיפר כי ביקש משטרית לבחון מול מנהל מקרקעי ישראל אפשרות להקצאת קרקעות לבנייה לאוכלוסיית הנכים הקשים המרותקים לכסא גלגלים שיוכלו לבנות לעצמם בית שיהיה מותאם מראש לצרכיהם המיוחדים.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח
  יהודה דורון - דירות בסטנדרטים ובמיקומים לבחירתנו
  צילום: חיים צח
  מומלצים