שתף קטע נבחר

גאידמק מקים את תנועת "צדק חברתי"

במסיבת עיתונאים בתל-אביב, אמר המיליארדר שבחר להקים תנועה ציבורית ולא נכנס לפעילות פוליטית קלאסית, "משום שפוליטיקאים פועלים למען האינטרסים של עצמם"

המיליארדר ארקדי גאידמק הודיע הערב (יום ד') על הקמת תנועה ציבורית בשם "צדק חברתי". במסיבת עיתונאים במלון דן בתל-אביב אמר שהוא אינו רוצה להתמודד בעצמו כפוליטיקאי, "משום שבמסגרת כזו, הפוליטיקאים פועלים למען האינטרסים של עצמם, רק כדי לזכות בהכרה ולהיבחר בבחירות ואז לקבל תקציבים ממלכתיים ומעמד חברתי מכובד".

לדבריו, החליט לפעול מאחר והמציאות הפוליטית שנוצרה בישראל, היא מציאות בה הפוליטיקאים והמפלגות דואגים רק לעצמם ולאינטרסים שלהם. והוא, לא כזה. לדבריו, הוא לא "פוליטיקאי קלאסי", מאחר וכל הפוליטיקאים, מימין ומשמאל, מציגים את חזונתן על החברה, אבל הכל כדי ליצור עבורם את ההכרה הציבורית.

 

"הפוליטיקאי המקצועי, מטרתו להבחר, ואחרי הבחירות לקבל תפקידים ממלכתיים, שייתנו להם מעמד חברתי מכובד וטובות הנאה נוספות. הם עושים את זה במודע או שלא במודע. הדבר המרכזי עבורם, זו ההכרה בקרב הציבור, וביום הבחירות להבחר. האנשים האלה מבזבזים שנים על גבי שנים כדי לזכות בהכרה". גאידמק מבהיר, כי הוא כבר לא זקוק לזכות בהכרה, מאחר והיום הוא מספיק מוכר וכעת הוא נכון לעשות למען הציבור.

 

"הציבור תמך בי על סמך מעשים ולאחר שבחן את מה שאמרתי. החלטתי שכאזרח, עליי להשתמש בהכרה ובפופוליריות, לא כדי להפוך לפוליטיקאי רגיל. אני לא זקוק למשכורת או להכרה שבאה עם התפקיד. אני צריך להשפיע על החברה, לדון בצדדים שונים של החייים. בגלל ההכרה שלי, ובגלל שאנשי התקשורת יודעים את עמדתותיי, הפוליטיקאים יושפעו מהעובדה הזאת, והם יפעלו בתפיקידיהם אחרת".

 


"לא זקוק למשכורת" (צילום: רונן בוידק) 

 

 

המיליארדר שהתפרסם גם בזכות עיר המפונים שהקים בזמן התקפות הטילים מצפון ומעזה, לא חסך היום את הביקורת שלו על ההנהגה הנוכחית בישראל. "באשר לראש הממשלה, עמדותיי ברורות. אני חושב שהיה עלינו להמנע מהמלחמה בלבנון. לבסוף הממשלה אומרת כי ניצחנו את המלחמה, אבל הרי ברור שהיה שם אסון. אחרי המלחמה הזאת, איבדנו את תדמית הבלתי מנוצחים".

 

לשאלה מה יש לו להציע מלבד כסף, ענה: "אני לא מציע כסף. אם אתה מתכוון לפעילות חברתית, זוהי המסורת שלנו, המסורת היהודית, שמחייבת לסייע. זוהי גם החובה שלי כישראלי".

 

בחודשים האחרונים בחן גאידמק את סיכוייה של מפלגה שיקים. הוא ערך סקרים, שגילו שיוכל לגרוף יותר מ-25 מנדטים, ובייחוד מציבור העולים ממדינות חבר העמים. אתמול אמר בהתייחסו לסקרים: "אולמרט הוא פוליטיקאי מקצועי והוא בהחלט צריך לחשוש ממי שהסקרים מנבאים לו הרבה יותר מצביעים מאשר ראש הממשלה המכהן". הוא עצמו לא מתכוון לרוץ לרשימה שיקים ואינו מתכוון להיבחר לכנסת, אך יהיה מעורב מאוד בפעילותה של המפלגה.

 

לפני כחודשיים אמר גאידמק בראיון ל-ynet כי יתמוך בנתניהו ולא יתמודד ברשימה עצמאית . איל ההון הבהיר בראיון כי אין בכוונתו להיות כאחד הפוליטיקאים ולהתמודד לכנסת. "מכל האנשים שנמצאים ברשימה של המועמדים לראשות הממשלה, נתניהו הוא המתאים ביותר והאחראי ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הציבור תמך בי. גאידמק
צילום: רונן בוידק
"מלחמה שהיא אסון". אולמרט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים