שתף קטע נבחר

נשיא פולין: בגלל ההומואים האנושות תיעלם

אירלנד סערה בעקבות דברים שאמר אתמול נשיא פולין, לך קצ'ינסקי, במהלך ביקור רשמי במדינה. בפגישה עם מחוקקים אירים, טען קצ'ינסקי כי אין לעודד את תופעת ההומוסקסואליות, ואין להציגה כבחירה לגיטימית מבין כמה אפשרויות. "הגישות הנבערות, חסרות התחכום והמיושנות שהפגין מנהיג פולין הן מבישות", הגיב אחד מחברי הפרלמנט

מחוקקים איריים ופעילי זכויות אדם מותחים ביקורת על נשיא פולין, לך קצ'ינסקי, לאחר שאמר במהלך ביקור בארצם כי "המין האנושי ייעלם לגמרי אם ימשיכו לעודד את ההומוסקסואליות".

 

"הגישות הנבערות, חסרות התחכום והמיושנות שהפגין מנהיג פולין הן מבישות", כתב הסנאטור דיוויד נוריס, חבר פרלמנט עצמאי המכהן בתפקידו כבר 20 שנה, במאמר שפרסם בעיתון אירי. נוריס, שהוביל את ביטול החקיקה נגד הומוסקסואליות באירלנד ב-1993, לא חסך את ביקורתו מהנשיא הפולני, ואף כינה אותו "בושה לקהילה האירופית כולה".

 

בתקופה שכיהן קצ'ינסקי כראש עיריית ורשה, אסר לקיים בה מצעדי גאווה. העיתון האירי "אייריש טיימס" דיווח כי במסיבת עיתונאים שקיים בדבלין אתמול, אמר כי הוא אינו הומופוב, וכי כמה מ"ידידיו האישיים" הם הומוסקסואלים. עם זאת, כאשר השיב לשאלותיהם של חברי פרלמנט אירים, הבהיר הנשיא הפולני כי הוא מתנגד "לעידוד" הומוסקסואליות, או לעמדה הרואה בה "בחירה אחת מיני רבות".

 

שגרירות פולין בדבלין סירבה להגיב לדברי הנשיא, שהופיעו בעמודי החדשות הראשונים של עיתוני אירלנד, והעסיקו את תוכניות המלל ברדיו. "עמדותיו של הנשיא לא יפתיעו איש בפולין", נכתב בעמודי הדעות של "האייריש אינדפנדנט". "אבל רבים היו מעדיפים שהנשיא ימנע מלהגיב על נושאים שכאלה".

 

העיתוי של קצ'ינסקי היה אף הוא אומלל למדי - דבריו נאמרו בשעה שבפרלמנט האירי התקיים דיון על הצעת חוק שתכיר בהסכמי זוגיות של זוגות חד-מיניים. דוברת מטעם מפלגת הלייבור האירית, ג'ואן ברטון, אמרה כי הערותיו של קצ'ינסקי הן "אומללות", במיוחד נוכח המאמצים הנוכחיים "להיאבק באפלייה הגסה ולבטלה". אתר האינטרנט האירי Gaire.Com, המתאר את עצמו כ"אתר הבית של קהילה גאה בעלת חוש הומור" אף קרא לגולשיו לשלוח מכתבי מחאה לשגריר פולין באירלנד באמצעות הדואר האלקטרוני. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצ'ינסקי. בושה לאירופה?
צילום: רויטרס
מומלצים