שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כולנו בצוותא, ולולה גם

  מועדון "צוותא" חגג יומולדת חמישים. לרגל האירוע התאספו כל אוהביו ואמניו - ובהם גידי גוב, שלמה ארצי, אחינועם ניני, אהוד בנאי, דני סנדרסון, מזי כהן ולולה כמובן - למפגן הצדעה למוסד הישראלי. איפה ישנם עוד מקומות כמו המקום ההוא?

   

  לפני חמישה עשורים, כשהמפלגה של גאידמק ו"כוכב נולד" לא היו אפילו בתכנון, הוקם מועדון "צוותא" בתל אביב. עד מהרה, כל מי שחלם אי פעם לעמוד על במה התדפק על שעריו בכדי להשתפשף בפני קהל שוחר תרבות ובירה, שלא פעם גויס מהמסדרונות בחוץ כדי למלא את השורות הריקות. גידי גוב זוכר לילות רוויי אלכוהול עד ארבע בבוקר. ההורים של שלמה ארצי צפו שם בהופעותיו הראשונות של הילד ואחינועם ניני, שנתנה שם שואו ראשון לפני 17 שנה, רעדה כשסיפרו לה שריטה נמצאת בין היושבים באולם.

   

  חגיגות היובל למועדון ההופעות הוותיק איחדו בשישי האחרון את כל האמנים שזכו שם להזדמנות ראשונה. אחד-אחד הם חלקו כבוד למרתף הבטון ולקהל שבא להסניף קצת אדים של נוסטלגיה. אהוד בנאי ומזי כהן נתנו נאמבר מ"מאמי", נורית גלרון, דיוויד ברוזה ומודי בר און נתנו את קולם בדאחקות ובשיר, להקת "דודה" חידשה שם את עלומיה, ודני סנדרסון המשיך לטעון בתוקף ש"משרד הפנים לא מנפיק לך תעודת זהות כאמן אם לא הופעת בצוותא".


  גוב וכהן. עוד בימים הראשונים של ההיסטוריה, כשגזוז הייתה רק בתיאוריה.

   

  נציגי הדור הצעיר- עברי לידר, קרן פלס, עידן אלתרמן ואבי גרינייק כיבדו את "צוותא" בהומאז' ל"ילדים סורגים לאלוהים" וגם פליטי "דומינו גרוס" לא הצליחו לשכוח לרגע את ניצני הקריירה שלהם שנבטו בדיוק שם. "שילמו אז 15 שקל לכרטיס, איזה דברים הייתי כבר עושה פה? אין הגברה, אין כלום, זה כמו ערב כיתה במקום הזה", הצהיר אדיר מילר, ממנהיגי החבורה. "זה אולם שאתה יכול להרשות לעצמך לעשות בו דברים שאתה לא עושה בחיים. פעם הוצאתי את כל הקהל מהאולם וצירפתי להופעה כל מי שעבר ברחוב. פעם מישהי יצאה, נכנסה לשירותים ונעלתי לה את הדלת, אמרתי שזה מתחיל בדפיקות קטנות ועד שזה הופך לבעיטות, אנחנו לא פותחים. זה היה פרוע לחלוטין". עד מאה ועשרים.

   


  מילר. נולד ב"צוותא 2", מפוצץ את "צוותא 1"

   


  זה כבר כמה ימים שב"צוותא" מלא בהרבה אנשים. ארצי ובנאי

   


  יש לי סימפטיה לאמנות קונספטואלית בתל אביב. גלרון וברוזה

   


  אנחנו הילדות של צוותא שנת 2007. דנה איבגי (של משה) ודינה סנדרסון (של דני)

   


  במשרד הזה הוקמה שכונת נווה חמציצים. עידן אלתרמן

   

  (צילמה בנוסטלגיה: ענת מוסברג)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סנדרסון, גוב וכהן. הגזוז לדודה ולדוד
  צילום: ענת מוסברג
  צילום: ענת מוסברג
  ארצי. ב"צוותא" מופיע זמר מחופש
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים