שתף קטע נבחר

מחיר הנפט עלה ליותר מ-61 דולר לחבית

בעקבות סופה חורפית בארה"ב, ירידה במאגרי התזקיקים והדלק, התגברות המתח עם איראן וסדרת שריפות ותקלות בבתי זיקוק

מחיר הנפט המשיך לעלות הבוקר (ב'), זה היום הרביעי ברציפות של עליות, לאחר שביום שישי נסגר על יותר מ-61 דולר לחבית, בעקבות סופה חורפית שפוקדת את ארה"ב, שמגדילה את הביקוש לנפט לחימום.

 

מחיר הנפט עלה ב-28 סנט ל-61.42 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בבורסת הסחורות של ניו-יורק הבוקר. ביום שישי עלה המחיר ב-19 סנט ונסגר על 61.14 דולר לחבית, מחיר הסגירה הגבוה ביותר מאז דצמבר. מחיר הנפט מסוג ברנט (הים הצפוני) עלה ב-49 סנט ל-61.37 דולר לחבית במסחר בלונדון, לאחר שביום שישי נסגר על 61.19 דולר לחבית.

 

המחיר נתמך גם בנתוני המאגרים בארה"ב, שפורסמו ביום חמישי, והראו ירידה גדולה מהצפוי במאגרי התזקיקים (הכוללים דיזל ונפט לחימום), וכן ירידה במאגרי הדלק. השוק הגיב גם לדברי נשיא איראן, שאמר אתמול כי תוכנית הגרעין של המדינה היא כמו רכבת ללא מעצורים.

 

איראן, יצואנית הנפט השניה בגודלה באופ"ק, אמרה גם כי ביצעה ניסוי מוצלח בטיל שמשוגר לחלל, שמהווה ככל הנראה חלק ממאמצי המדינה לשגר חמישה לוויינים עד 2010.

 

בנוסף, הושפע המחיר מסדרה של שריפות והפסקות חשמל בבתי זיקוק בטקסס, פנסילבניה, קולורדו, אונטריו ודלוור שהתרחשו בשבועיים האחרונים, והתגברות האלימות נד מתקני נפט ועובדי נפט בניגריה, יצואנית הנפט הגדולה באפריקה והשמינית בגודלה בעולם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים