שתף קטע נבחר

נוחי דנקנר יבנה כיתות שהמדינה לא בונה

במקום שבו נכשלת המדינה, נכנסים אנשי עסקים. בעל השליטה באיי.די.בי, נוחי דנקנר, ויו"ר הסוכנות, זאב בילסקי, סיירו בצפון עם שרת החינוך, יולי תמיר, והודיעו שישקיעו מאות מיליוני שקלים בשדרוג מבני החינוך ובתוספת שעות לימוד. תמיר: "אנחנו רוצים לתת לתלמידים את האפשרות ללמוד בסביבה חינוכית ראויה"

את מה שהמדינה לא תבנה, יבנו אנשי עסקים: איש העסקים נוחי דנקנר, המחזיק בקונצרן איי.די.בי, ויו"ר הסוכנות, זאב בילסקי, סיירו היום (ב') בצפון הארץ עם שרת החינוך, יולי תמיר, והודיעו לה שבכוונתם להשקיע בחודשים הקרובים 200 מיליון שקל בפרויקטים של חינוך, רווחה ובריאות. תמיר הודתה כי "אין מבני חינוך איכותיים בהרבה מהערים בצפון ואנחנו רוצים לשדרג את המבנים ולתת לתלמידים את האפשרות ללמוד בסביבה חינוכית ראויה".

  

דנקנר אמר ל-ynet: "החברה שבה אנו חיים חשובה לא פחות מהחברות אותן אנו מנהלים. חובה עלינו להתגייס לפרויקטים כאלה, מאז אוגוסט האחרון אני מבקר לפחות פעם בשבוע בצפון. אני קורא לאנשי עסקים נוספים להרים את הכפפה. זו ציונות". הפרויקט נולד בימי המלחמה. מאז השקיעה קבוצת איי.די.בי כ-80 מיליוני שקלים בכ-60 פרויקטים בצפון ובשדרות ובכוונתה בחודשים הקרובים להשקיע עוד כ-40-50 מיליוני שקלים.

 

הסוכנות הבטיחה שעל כל שקל שייתן דנקנר, היא תגייס שקל משלה, כך שבסופו של דבר יושקעו לפחות 200 מיליון שקל. כתב ynet שאל את השרה תמיר מדוע המדינה לא מסוגלת לממן בעצמה שיקום של מוסדות חינוך ותוכניות חינוך: "המדינה מתמודדת עם השלמת פערים שהצטברו בשנים האחרונות בתחומי חיים רבים - רווחה, ביטחון ועוד. מאז כניסתי לתפקיד התחלתי לגייס כספים למימון מספר תוכניות חינוכיות. אנו מברכים על כל סיוע של גורמים פרטיים וציבוריים שמקצרים את ההליך".

 

דנקנר אמר בהקשר הזה: "אני מברך על כוונת הממשלה להשקיע בשנים הקרובות כספים בנושאי חינוך, אך כרגע לגורמים פרטיים וציבוריים יש אפשרות להירתם ולסייע - ולכן אנחנו עושים זאת מכל הלב". השרה תמיר מספרת: "זו היתה התחלה של עבודה משותפת שנולדה בשעת חירום ועכשיו מתעצמת גם בימים שקטים יותר".

 

הסוכנות: זה שילוב מנצח עם אנשי עסקים 

במסגרת הפרויקט יוקצו תקציבים לשיקום בתי ספר, לתוספות של חדרי לימוד, יוקמו מרכזים חינוכיים בחינוך הלא-פורמלי. יושקעו תקציבים גם בפרויקטים הקשורים לספורט, לבתי חולים ולמרכזי בריאות.

 

בסיור שהתחיל בטבריה הובטח להעביר לעיר כשבעה מיליוני שקלים לטובת שיקום של שני בתי ספר. שני מיליון יועברו גם לקיבוץ רביד העוסק בפעילות חינוכית באזור. יו"ר הסוכנות אמר כי "מדובר בסיור אחד מיני רבים, נמשיך הלאה. למדנו כי מדובר בשילוב מנצח בין אנשי עסקים, הסוכנות וממשלת ישראל. מדובר בפרויקטים שיביאו להרבה רווחה. הגיע הזמן שהילדים בצפון יקבלו הרבה יותר. זה חלום של הרבה מאוד זמן". 

 

הסוכנות השקיעה עד כה בפרויקט כחצי מיליון שקל ובסיומו צפויה להשקיע כמיליארד וחצי בפרויקטים. בין הפרויקטים המשותפים חידוש בתי ספר, מבני ציבור, אולמות ספורט, העברת תקציבים לבתי חולים ועוד. "הפעילות של נוחי דנקנר מדהימה", מחמיא בילסקי לשותפו העסקי, "אדם פרטי שקם בבוקר וכל יום שואל מה עוד אני יכול לעשות. השילוב איתו ועם הממשלה הוא שילוב שעונה על הרבה מאוד צרכים, מדובר בשילוב מנצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר בצפון
צילום: חגי אהרון
תמיר מסיירת עם איל ההון
צילום: חגי אהרון
דנקנר עם ראש הסוכנות ביילסקי
צילום: אביהו שפירא
מומלצים