שתף קטע נבחר

חסון על התואר של טרטמן: "זה נראה רע מאוד"

הדרך למשרד התיירות רצופה כותרות והפתעות: אחרי ש"התפוצצה" פרשת התאונה ויום העבודה בן ארבע השעות, מדווח "ידיעות אחרונות" כי בניגוד לפרסומי המפלגה - אסתרינה טרטמן אינה מחזיקה בתואר שני. "זה ציד מכשפות", אומרים מקורביה - וב"ישראל ביתנו" טוענים שמעולם לא אמרה שיש לה תואר שני. האמנם? היא עשתה זאת רק השבוע, בראיון לערוץ הכנסת. בשמאל ממהרים לנצל הזדמנות - וגם עמיתהּ לסיעה, אשר הפסיד במירוץ לתיק, תוקף בשיחה עם ynet

גיליון קורות החיים של אסתרינה טרטמן ממשיך לספק הפתעות: אחרי שבתחילת השבוע פורסם כי לפי חוות דעת רפואית שהציגה בבית-משפט, תאונה שעברה מאפשרת לה לעבוד רק ארבע שעות ביום - מתברר כי גם עברה האקדמי הוא לא בדיוק מה שסיפרו לנו.

 

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (יום ג') כי טרטמן, שמציגה עצמה כבעלת תואר שני בכלכלה, אינה מחזיקה כלל בתואר שכזה. היא אמנם השתתפה בקורסים שונים בתחום הכלכלה, אולם עשתה זאת במסגרת מוסד שלא העניק תארים אקדמאיים רשמיים.      

 

ב"ישראל ביתנו" הסבירו כי "טעות סופר היא שגרמה לאחד הפעילים לכתוב באתר המפלגה כי טרטמן זכאית לתואר של האוניברסיטה העברית, והיא עצמה מעולם לא טענה זאת". האמנם?

 

שלשום, בראיון לערוץ הכנסת, נדרשה טרטמן לכישוריה וניסיונה, כמי שזו לה השנה הראשונה בבית המחוקקים - וכבר היא משודרגת אל שולחן הממשלה. וכך השיבה השרה המיועדת: "אני באה מרקע ניהולי, אני באה מרקע פיקודי מוכח, אני באה עם רקע כלכלי מובהק, תואר ראשון - חשבונאות וניהול פיננסי, תואר שני - מינהל עסקים, ההתמחות שלי היא בשיווק ויש לי גם ניסיון שיווקי. אני חושבת שהשילוב הזה יכול להיות נכון וטוב למשרד כמו משרד התיירות".  

 

גורם רשמי בכנסת אמר אתמול כי "יש צורך לבדוק את הנושא בטרם תמונה השרה רשמית לתפקיד". לדבריו, "אם אדם מציג עצמו כבעל תואר אקדמי שאינו קיים, מדובר בבעיה אמיתית לפחות מבחינה ציבורית, אם לא יותר מכך".

 

אמש, לאחר שהתבקשה להגיב על סוגיית המאסטר, שונה הטקסט תחת שמה באתר האינטרנט של "ישראל ביתנו". הכיתוב "תואר שני בכלכלה ושיווק מהאוניברסיטה העברית" הוחלף ב"לימודי תואר שני במנהל עסקים". מנגד, על פי אתר האינטרנט של הכנסת, גם הבוקר החזיקה טרטמן בתואר שני.


באתר הכנסת עוד יש לה אם.איי

 

כצפוי, יריביה הפוליטיים של טרטמן זינקו על המידע החדש

 כמוצאי שלל רב. "אופייני למפלגת 'ליברמן ו-11 הגמדים' לבחור לתפקיד שרה את האדם חסר היושר, חסר האמינות, החצוף והגזען ביותר שאפשר למצוא", אמר רן כהן (מרצ-יחד). "גורל הקריירה הפוליטית של טרטמן וליברמן ידמה בסופו של דבר לתואר השני שלה - מצג שווא שאין מאחוריו דבר". עמיתו לסיעה, אבשלום וילן, הוסיף: "מצער שהאמת אינה נר לרגלי השרה המיועדת, והיא משנה אותה בהתאם לנסיבות".  

 

אבל לא רק בשמאל תוקפים. ח"כ ישראל חסון, שהפסיד

 במירוץ לתפקיד שר התיירות ונאלץ להסתפק בהבטחה של יו"ר המפלגה לקבל את המשרה הבכירה הבאה שתתפנה, מתקשה להסתיר את מבוכתו נוכח הפרסום: "אם העובדות נכונות, זה עצוב מאוד. אין בי שמחה לאיד, אך ציבורית - הדבר נראה רע מאוד", אמר ל-ynet.

 

מקורביה של טרטמן אומרים

 בתגובה כי "מתנהל נגדה ציד מכשפות, משום שדעותיה אינן נבלעות בגרונם של אנשי השמאל". לדברי המקורבים, "אסתרינה אינה מתרגשת, כי ברור שהעיתוי אינו מקרי. אנשים מחפשים אותה בגלל הצלחתה, הם רוצים רכילויות צהובות. אך כשם שהפרסום הקודם היה רצוף בנתונים שאינם נכונים, כך גם יתר הפרסומים". 

 

אבל קצת נחת בכל זאת יש היום לשרה המיועדת: ועדת האתיקה של הכנסת החליטה שלא להטיל עליה סנקציות, בעקבות הדברים שאמרה נגד מינויו של השר ראלב מג'אדלה. עם זאת קבעה הוועדה, בעקבות קובלנה שהגישה נדיה חילו (עבודה), כי דבריה "חמורים בכל קנה מידה".


פורסם לראשונה 27/02/2007 10:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
בלי שמחה לאיד: חסון
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: גיל יוחנן
טרטמן בתפקידה הקודם כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה
צילום: גיל יוחנן
ועדת האתיקה: דבריה על מג'אדלה חמורים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים