שתף קטע נבחר

yes משדרת סדרות באתר וידאו חדש

במסגרת אתר yes video משדרת חברת הלווין עונות שלמות של סדרות ותכנים מקוריים. התכנים מוצעים לצפייה חינם, ובעתיד ישולבו בו פרסומות ותכנים בתשלום

חברת הלווין yes השיקה הבוקר (ג') אתר וידאו חדש, yes video, בו מוצעות לצפייה תוכניות טלוויזיה ועונות שלמות של סדרות. האתר הושק במסגרת שיתוף פעולה עם מיקרוסופט, כמקור תוכן עבור מערכת Media Center, שהושקה אף היא היום, אך זמין לצפיה גם דרך דפדפנים רגילים לכל גולש.

 

 

"בעתיד: אתר שידורים מלא"

בשלב זה מוצעות באתר תוכניות ישראליות מקוריות של yes כמו "אולי הפעם", פרקים מהעונה הרביעית של "השיר שלנו", וכל העונה של "לא הבטחתי לך", ששודרה לא מזמן ב-yes. נוסף על כך, האתר מציע גם סרטים דוקומנטריים ישראלים מערוץ yes דוקו, וסרטים קצרים ששודרו במסגרת תחרות סרטי האימה. בכל התכנים ניתן לצפות בסטרימניג בחלון או במסך מלא, ובאיכות סבירה.

 

כל התכנים ניתנים כרגע בחינם, אך בעתיד, אומר ל-ynet רון אילון, מנכ"ל yes, ישולבו באתר פרסומות. תכנים נוספים יוצעו בתשלום נפרד, או יסופקו ברשת רק למנויים המשלמים עבור חבילת הערוצים של yes. אילון מאמין שהאתר יכול להיות רווחי ולהתקיים בפני עצמו, בדומה לאתרי וידאו בחו"ל.

 

"מדובר בשלב ראשון בלבד של פעילות האתר. אנחנו מתכוונים להשיק אתר שידורים מלא תוך מספר חודשים", אומר אילון, "סביר להניח שבעתיד נראה גם תכנים מחו"ל".

 

שידור של תכנים כאלה כרוך בהסכמה של הגופים המפיקים בחו"ל, אך אילון לא מוכן לפרט ולהגיד אם כבר נחתמו הסכמים עם גופים אלה.

 

הגולשים, מצידם, יכולים כבר היום להוריד תכנים כאלה באמצעות תוכנות שיתוף קבצים בסמוך למועד השידור המקורי בחו"ל, אם כי מדובר בפעילות לא כשרה.

 

איילון מאמין כי האתר החדש יסייע להילחם בתופעה. "אני מאמין שאנשים מוכנים לפעול באופן לגיטימי תמורת תשלום קטן", הוא אומר.

 

לא מחליף את ה-VOD

yes מעונינת לספק שירות וידאו על פי דרישה (VOD), אך אישור כזה דורש שינוי בחקיקה, וזאת משום שהשירות יכול להינתן רק על גבי התשתית של בזק, חברת האם של yes, שאסור לה לספק שירותים מסוג זה.

 

איילון מכחיש בתוקף כי האתר החדש מהווה חלופה ל-VOD, ועקיפה של מגבלות הרשיון והחוק. "בסוף היום האינטרנט וה-VOD יתלכדו הוא אומר, "אבל זה תהליך שיארוך מספר שנים. השירות באתר אכן זהה לשירות VOD, אבל כמה אנשים ישבו מול ה-Media Center או המחשב, ביחס לפופולריות של ה-VOD בכבלים, המושך יותר מ-300,000 מנויים?".

  

הטלוויזיה לא מתה

אילון מעריך כי המתחרה HOT תבצע מהלך דומה ותיאלץ גם להפיץ תכנים ברשת. "לא תהיה להם ברירה" הוא אומר. עם זאת, הוא לא מאמין שהאיטנרנט תחליף את הממירים ואת המודל המסורתי יותר של הפצת תכנים, וחושב ששתי המדיות יכולות לחיות בהרמוניה.

   

"הפלטפורמות יכולות להשלים את את השניה ולהזין אחת את השניה. יש מקום לשני המודלים, ולא הכל יעבור לאינטנרט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים