שתף קטע נבחר

גרמניה: אח ואחות נלחמים נגד איסור גילוי עריות

זוג אחים שגדלו בנפרד בגרמניה, נפגשו שנים לאחר מכן בבית אמם והתאהבו. לשניים נולדו כבר ארבעה ילדים, אך המצב המשפטי מוציא את משפחתם מחוץ לחוק. כעת הם יוצאים למאבק. המטרה: ביטול החוק נגד גילוי עריות

אח ואחות מגרמניה יוצאים למאבק משפטי בחוקי המדינה, בניסיון למחוק את הסעיף שאוסר על גילוי עריות. השניים, פטריק וסוזן סטובינג, נפגשו לראשונה בבית אמם לפני כשבע שנים, וכבר הספיקו להביא לעולם ארבעה ילדים משותפים - שלושה מהם נלקחו למשפחות מאמצות, ועל פי הידוע - שניים מהם לוקים במוגבלויות כלשהן.

 

האחים סטובינג נולדו לאותם הורים, אך גדלו בנפרד. כאשר סוזן נולדה, פטריק כבר גר בנפרד מאמו ולא פגש באחותו עד לשנת 2000, כאשר חזר לשם. אחרי שנים במוסדות לנערים, הוא פגש לראשונה באחותו הקטנה, וכחצי שנה לאחר מכן אמם מתה.

 

פטריק וסוזן התאהבו ואף החלו לתת לכך ביטוי באמצעות קיום יחסי מין. מקורביהם של האחים אמרו כי השניים מתכוונים להילחם בחוק הנוכחי, שאוסר עליהם להתייחד בטענה שהוא כבר אינו רלוונטי. על פי עמדתם, יש למחוק את האיסור נוכח הזכות האזרחית לחופש מיני.  

 

סטובינג האח כבר "זכה" לבלות שנתיים בבתי הכלא של גרמניה בעקבות התעקשותו לשמור על הקשר המשפחתי, והוא צפוי להיאסר שוב אם מאבקו המשפטי לא יצלח. אחותו לא נאסרה מאחר שבפעמים הקודמות שהוגשו כתבי אישום נגדם, היא הייתה קטינה.

 

בראיון לעיתון גרמני אמר פטריק סטובינג כי הוא ואחותו לא תכננו ללדת ארבעה ילדים, אבל לאחר שהרשויות לקחו מהם את צאצאיהם, הם ילדו ילדים נוספים. כאשר נשאל האם הוא מרגיש אשם בנוגע ליחסיו עם אחותו, ענה: "לא, אני רק רוצה שנוכל לחיות יחד".

 

עורך דינם של האחים אמר כי המאבק לשינוי החוק מוצדק שכן "יש לאפשר לכל אחד לעשות מה שהוא רוצה, כל עוד הוא לא פוגע בזולת". לא מעט ממדינות אירופה כבר הסירו את החוקים נגד גילוי עריות, ובהן הולנד, לוקסמבורג, בלגיה, פורטוגל וטורקיה. גם ביפן, ארגנטינה וברזיל יחסים מסוג זה מותרים.


פורסם לראשונה 27/02/2007 22:52

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
בין הסדינים
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים