שתף קטע נבחר

ליברמן על מיסז'ניקוב: הוא ילמד מהר את העבודה

לשר אביגדור ליברמן אין הרהור שני לגבי המינוי הצפוי לראשות ועדת הכספים של ח"כ סטס מיסז'ניקוב: "הוא בחור דינמי עם הרבה אנרגיה, ואני סומך עליו שילמד מהר את העבודה כשיקבל את התפקיד"

לשר אביגדור ליברמן אין הרהור שני לגבי המינוי הצפוי לראשות ועדת הכספים של נציג סיעתו בוועדה, ח"כ סטס מיסז'ניקוב, אפילו שהמועמד הוא ח"כ ירוק וחסר ניסיון. הוא לא רואה בכך פסול גם לאחר ההסתבכות המביכה בעקבות העדפתם את ח"כ אסתרינה טרטמן לשרת התיירות.

 

"אני מעודד בעיקר מהמסורת הארוכה של מינוי ראשי הוועדה מהמגזר החרדי, כמו ליצמן ואחרים שקדמו לו, שמלמדת אותנו כי ניתן למנות לתפקיד אדם חסר ניסיון בתקווה שהוכחה כי הוא ישלים את החסר בהמשך דרכו", אמר ליברמן אחה"צ בשיחה עם כתבי הכנסת.

 

לדברי ליברמן, "אפילו ליצמן לא הגיע לכס יו"ר ועדת הכספים ממשרת נגיד בנק ישראל. או כאיש עסקים דגול מהמגזר הפרטי. הוא הגיע לשם כאיש חכם עם הרבה שכל ישר ונכונות לעבוד קשה, ועשה בתפקידו עבודה מצוינת, בדיוק כמו שהצליחו בתפקיד הרבנים שלמה לורנץ, אברהם שפירא ומשה זאב פלדמן, שהגיעו לשם בלי השכלה בנושאים כלכליים", המשיך ליברמן,

 

"הייתי רוצה לדעת מה היו בדיוק התארים הכלכליים האוניברסיטאים של שרי האוצר ממפא'י, לוי אשכול ופנחס ספיר", הוסיף השר, "לכן אני מאמין שגם ח"כ מיסז'ניקוב שמגיע לראשות הוועדה מטעם ישראל ביתנו יצליח בתפקיד".

 

לדבריו, "מיסז'ניקוב הוא בחור דינמי עם הרבה אנרגיה, ואני סומך עליו שילמד מהר את העבודה כשיקבל את התפקיד. אני רק מקווה שלא נצטרך להדיח את ליצמן והוא יפרוש מרצונו. יש לי אליו הערכה אבל אין לה משקל מול הצורך שבראש הוועדה ישב איש מהקואליציה שהוא איש שלנו, לפי ההבטחה שקיבלנו לאחר שנכנסנו לממשלה".

 

ליברמן נשאל אם בהחלפת ליצמן באיש שלו אין הפרת ההסכם שנעשה אחרי הבחירות בין ישראל ביתנו ליהדות התורה, לשמור על "בלוק אופוזיציוני" כשאחד לא נכנס לממשלה בלי השני. "לא היה לי הסכם חתום עם ליצמן, שאני מאד מכבד בתור אחד האנשים הכי רציניים בכנסת והלוואי שהיו עוד רבים כמוהו. אבל לא היה לנו הסכם חתום, ואחרי המלחמה בלבנון הגעתי למסקנה שעלי להשתנות והיינו צריכים להחליט אם להיות או לחדול, והחלטנו להיכנס לממשלה בידיעה שאולי אשלם מחיר פוליטי-אקטואלי".

 

ליברמן גם התייחס לחקירות המשטרה, בין השאר של ראשי רשות המסים. הוא תקף במיוחד את מעצרו וחקירתו של ג'קי מצא, מנהל הרשות שהתפטר באחרונה. "מצא צמח מלמטה, משכונת עוני, שכונה ד' בבאר-שבע", אמר ליברמן. "בדרך הוא הספיק לעשות שני תארים אמיתיים בכלכלה, והנה במקום לתת לו יתרון בתפקידו, הוא נאלץ להתפטר והקריירה שלו נקטעה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיסז'ניקוב. "מאמין שיצליח בתפקידו"
מומלצים