שתף קטע נבחר

דיסקונט והבינלאומי רוכשים אחזקות הראל ב-cal

בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי חתמו על הסכם לרכישת אחזקות חברת הביטוח בחברת כרטיסי האשראי תמורת 68 מיליון שקל. העסקה משקפת לכאל שווי של כ-1.36 מיליארד שקל

בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי חתמו על הסכם לרכישת אחזקות חברת הביטוח הראל בחברת כרטיסי האשראי כאל (5%) תמורת 68 מיליון שקל. העסקה משקפת ל-cal שווי של כ-1.36 מיליארד שקל. בחודש שעבר אישר דירקטוריון בנק דיסקונט את ביצוע העסקה.

  

ביולי 2006 החליט בנק דיסקונט לממש את זכות הקדימה לרכישת אחזקותיו של אליעזר פישמן בחברת כרטיסי האשראי (16%), תמורת 240 מיליון שקל, המשקף לחברה שווי של 1.5 מיליארד שקל.

 

רכישת אחזקות הראל בכאל תבוצע לפי חלקם היחסים של הבנקים ב-cal; בנק דיסקונט ישלם תמורת חלקו כ-49 מיליון שקלים ויחזיק לאחר העסקה בכ-71.8% והבנק הבינלאומי ישלם 19 מיליון שקלים ויחזיק ב28.2%.

 

עם השלמת העסקה תחזור החברה לבעלות בנקאית מלאה לראשונה מאז שנת 2000. חברת כרטיסי האשראי השנייה בגודלה בישראל (אחרי ישראכארט) מתכננת הנפקה בבורסה.

 

המחיר יתעדכן לפי התוצאות הכספיות של כאל לשנת 2006. מהראל נמסר, כי "השלמת העסקה מותנית בקבלת אישורים רגולטוריים. התמורה האמורה עשויה לגדול בהתאם לתוצאות כאל לשנת 2006, אך לא יותר מ-5 מיליון שקל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים