שתף קטע נבחר

יוסי שריד: "הרג שבויים מצרים - פשע מלחמה"

השר לשעבר שריד אמר בראיון לעיתון המצרי "אל אהראם" כי הרג השבויים המצרים הוא "פשע מלחמה שאין עליו התיישנות". שריד נשאל בראיון על פרטים שעלו בסרט תעודה על סיירת שקד, ששודר בערוץ הראשון בתחילת השבוע

יו"ר מרצ לשעבר, יוסי שריד, אמר כי "הרג שבויים מצריים במלחמת קדש ובמלחמת ששת הימים הוא פשע מלחמה שאין עליו התיישנות, אולם הבעיה היא שהאזור מלא בפשעי מלחמה". שריד אמר את הדברים בראיון שהתפרסם בסוף השבוע בעיתון המצרי "אל-אהראם".

 

בתחילת השבוע שודר בערוץ הראשון בישראל סרט תיעודי בשם "רוח שקד", שהוכן על ידי העיתונאי רן אדליסט. בסרט נטען כי חיילי סיירת שקד, תחת פיקודו של בנימין בן אליעזר, הרגו כביכול 250 שבויים מצריים בסיני בתום מלחמת ששת הימים, למרות שהיו בלתי חמושים.

 

הסרט עורר סערה במצרים וכלי התקשורת המקומיים הרבו לעסוק בפרטים שפורסמו. בעקבות הסערה - נדרש שריד לתת את תגובתו לעיתון המצרי "אל-אהראם", הנחשב מקורב לממסד בקהיר.

 

שריד הוסיף בראיון כי לא ראה את הסרט באופן אישי, אולם הוא יודע שכוחות ישראלים ביצעו פשעים שכאלה במלחמות נגד הערבים. "הענשתם של מבצעי הפשעים הללו היא דבר קשה בשל העובדה שעברו 40 שנה מאז מלחמת 1967, אולם ההיסטוריה תשפוט את האנשים הללו", הוא הוסיף.

 

פרשתם הריגתם כביכול של השבויים במלחמת ששת הימים שבה ועולה עם כל גילוי חדש בפרשה ומציפה מחדש את הנושא הטעון ביחסי ישראל-מצרים. לפני כשלוש שנים העלה שר החוץ המצרי את האפשרות שמצרים תידרוש מישראל פיצוי בגין המעשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
יוסי שריד
צילום: ניב קלדרון
מומלצים