שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יש תשתית לכאורה לכתב אישום נגד גאידמק
  שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, אורי שוהם, קבע כי קיימת לכאורה תשתית להגשת כתב אישום נגד המיליארדר בעבירות הלבנת הון. שוהם נענה לבקשת הפרקליטות לחלט 4.9 מיליון דולר מהונו באופן זמני

  קיימת לכאורה תשתית להגשת כתב אישום נגד המיליארדר ארקדי גאידמק בעבירות הלבנת הון - כך קבע היום (א') שופט בית המשפט במחוזי בתל-אביב, השופט אורי שוהם. השופט החליט להיענות לבקשת פרקליטות מחוז תל-אביב לחלט באופן זמני 4.9 מיליון דולר מכספו של גאידמק. הפרקליטות טענה כי על כספים המצויים בידי המדינה לאחר שהופקדו ככספי ערבות להישאר בידיה.

   

  בפרקליטות שוקדים זה חודשים רבים על הגשת כתב אישום נגד גאידמק, ובבקשתם לבית המשפט רמזו למעשה כי קיימת התקדמות בפרשה. בהחלטתו כתב השופט שוהם: "עיינתי בכובד ראש בחומר הסודי שהוצג בפניי, שבו נסקרו העדויות והראיות שנאספו בפרשה זו.

   

  הגעתי למסקנה כי קיימת תשתית ראייתית לכאורה שיש בה כדי לבסס אישום בעבירה לפי סעיף שלוש לחוק". השופט הוסיף כי אין בדבריו משום הבעת דעה באשר לשאלה האם יש להגיש כתב אישום נגד גאידמק או לפעול בדרך משפטית אחרת.

   

  השופט שוהם קבע עוד כי אם בתוך 90 יום לא יוגש כתב אישום נגד גאידמק, יוחזר לו הכסף.

   

  ביום ראשון שעבר נחקר גאידמק במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים. "לא אתן לרדיפה נגדי להימשך. אני מספיק חזק כדי להתמודד עם זה, ומחובתי להגן על עצמי כאזרח", אמר בכניסה למקום. חקירתו ארכה ארבע שעות.

   

  גאידמק העריך שזומן לחקירה בעקבות המכתב המזויף שנשלח לכאורה ממשרד המשפטים "ובו תכנים שיש בהם דברי דיבה נגדי, מעשה שהוא עבירה בישראל". הוא הוסיף: "הם בוודאי ימצאו כהרגלם נושא נוסף לחקור אותי עליו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים