שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי היא המעצמה השביעית?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: מזה זמן רב אני מחפשת את המקור, את המשמעות של המושג "הממלכה השביעית" או "המעצמה השביעית". את המושג כבר שמעתי מזמן, והוא בא לתאר את כל המדיה שנקראת תקשורת (עיתונות, טלוויזיה, קולנוע וכד'). כמו רוצים לתאר את כוחה הרב של התקשורת עד שהיא נקראת "מעצמה" או "ממלכה". ובכלל, מיהן 6 הממלכות האחרות?

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. הביטוי הוא "המעמד הרביעי", לא "השביעי", ובאנגלית - The Fourth Estate. ב-1828 כתב תומס מקולי על הפרלמנט הבריטי

  שיש בו ארבעה מעמדות: הלורדים של הכנסייה, הלורדים החילוניים, הנבחרים מפשוטי העם - והמעמד הרביעי (והחזק ביותר לדבריו) שהוא העיתונות. אחרים מייחסים את הביטוי לאדמונד ברק, בערך באותו זמן.

   

  איך ולמה נהפך ארבע לשבע, אין לי מושג. כניחוש בלבד, שבע הוא "מספר חזק" שמשרבב את עצמו לכל מיני מקומות, משבעת פלאי תבל עד שבעת הגמדים, משבעת עמודי החוכמה עד שבעת הימים ושבעת החטאים של הנצרות, בלי לדבר על שבעת ימי השבוע וכו', ואולי משום כך הצליח להידחק גם לכאן (תוך החלפה פשוטה וקלה של ר' בש'). אבל כמובן, אין טעם בספקולציות שישלימו את השלושה החסרים, כי הם אינם קיימים מלכתחילה.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן .

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מי היא המעצמה השביעית?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים