שתף קטע נבחר

כמה חיילים נהרגו במלחמת לבנון?

מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים

שאלה: כמה חיילים נהרגו במלחמת לבנון הראשונה? וכמה נהרגו בלבנון בין השנים 1985 ל-2000?

 

תשובה: לגולשת היקרה שלום. סוגיית מספר ההרוגים במהלך מלחמת לבנון הראשונה שנויה במחלוקת מחקרית וציבורית וישנן מספר הערכות הנבדלות ביניהן בעיקר באופן הספירה. לדוגמה, האם חייל בתפקיד עורפי שנהרג במהלך המלחמה ייספר או לא? האם חייל שנהרג במהלך חופשה ייספר או לא? וכו'.

 

כמו כן קיימת מחלוקת לגבי תחימתה הכרונולוגית של המלחמה. על פי נתוני משרד הביטחון מספר החללים הישראלים במהלך שלוש שנות שהותו של צה"ל בלבנון (1982 - 1985) עומד על 1217. כאמור ישנן גם הערכות נוספות המציגות מספרים נמוכים יותר במידה ניכרת (בין 500 ל-600 חללים).

 

מחלוקת דומה מתקיימת לגבי הנתון הנוסף שביקשת לדעת. ההערכות לגבי מספר חיילי צה"ל שנפלו בלבנון בשנים 1985 - 2000, נעות בין כ- 1,500 למספרים נמוכים יותר, 700 - 900 לערך.

 

לסיום תשובתינו נציין כי נסכים איתך, אם תאמרי כי מחלוקת שכזו, בסוגיה טרגית כל כך, אין בכדי להוסיף כבוד לגופים המעורבים בדבר. ולבטח תסכימי איתנו, אם נקבע כי במקרה זה ראוי להוסיף - גם הרוג אחד, הוא אחד יותר מדי.

 

למאגר התשובות - לחצו כאן .

 


  

 

אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

 

                              לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם אחד הוא אחד יותר מדי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים