שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי כתב את מגילת העצמאות?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: מי כתב בעצם את מגילת העצמאות?

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. כותב המגילה בפועל, כלומר, האיש שרשם אותה על גבי נייר הקלף המקורי, היה גרפיקאי בשם אוטה וליש. אגב, הוא לא הספיק לכתוב את המגילה בעוד מועד, וחברי מועצת העם חתמו על קלף חלק בטקס ההכרזה. רק אחרי טקס הכרזת העצמאות נשלמה המלאכה, ואז נתפר הקלף שעליו חתמו החותמים אל מגילת העצמאות עצמה.

   

  נוסח מגילת העצמאות, לעומת, זאת היה תולדה של תהליך כתיבה והגהה מפותל: ראשית הוקמה ועדה מיוחדת בראשות משה שרת, שחיברה טיוטה. לאחר מכן

  הועלה הנוסח לדיון בין המפלגות השונות, אשר העלו דרישות לתיקונים ותוספות; לדוגמה, המפלגות הדתיות דרשו לכלול את המילה "אלוהים" (לבסוף סוכם על הביטוי "צור ישראל"). כלומר, בכתיבת נוסח המגילה היו מעורבים אנשים רבים. אולם אם תבקש מאיתנו להצביע על החשובים בהם, נאמר כי נוסח המגילה הסופי נקבע על ידי דוד בן-גוריון, על סמך מספר גרסאות קודמות שבניסוחן השתתפו השופט צבי ברנזון, משה שרת, פנחס רוזן וזלמן שז"ר.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן .

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ותחתום לי כאן וכאן וגם כאן
  צילום: אביגיל עוזי
  מומלצים