שתף קטע נבחר

עזה: הם יורים גם בבתי קפה-אינטרנט

העדרו של שלטון חוק ברצועת עזה פוגע גם בבתי קפה המספקים גישה לאינטרנט. קבוצות דתיות-קיצוניות מטמינות בהם פצצות בטענה שהם מפיצים תועבה

בתי קפה-אינטרנט הפכו למטרה ברצועת עזה. לאחר שפצצה התפוצצה וזרעה הרס בבית הקפה האינטרנטי בשלוש לפנות בוקר, החליט בעל המקום, אללה אל-שאווה, לבדוק את הדואר האלקטרוני שלו במחשב היחיד במקום שלא ניזוק מהפיצוץ.

להפתעתו, חיכתה לו שם הודעת דואר אלקטרוני מהטרוריסטים עצמם שהסבירו לו שפוצצו את בית הקפה שלו - מאחר שמקום שכזה מרחיק את המוסלמים מהתפילה ומשמש להפצת תועבה (פורנו).

 

מסיחים את הדעת 

על פי דיווח של שירות החדשות בלומברג, 45 בתי קפה בעזה המציעים חיבור לרשת הותקפו מאז דצמבר. ההתקפות באות על רקע האנרכיה השולטת ברצועה, והמאבקים בין תנועת הפת"ח לחמאס.

 

קבוצה המתכנית "חרבות הצדק האיסלאמי", נטלה על עצמה את האחריות לפיגועים. על פי מנשר שהופץ באוניברסיטת אל אזהר, טוענת הקבוצה, כי בתי הקפה אינטרנט "גורמים להסחת דעתו של דור שלם בנושאים אחרים שאינם הגי'האד או הפולחן".

 

האינטרנט הוא האמצעי היחיד של 1.4 מיליון תושבי רצועת עזה לשבור את הבידוד בו הם נמצאים. מוחמד שפיר, סטודנט באוניברסיטת אל אזהר, מעיד שהיה בא לבית הקפה כדי לקרוא דואר אלקטרוני, לפטפט עם חברים ברשת ולצורכי לימודים. "אני מעולם לא יצאתי מגבולות עזה, כך שזהו אמצעי בשבילי ליצור קשר עם אנשים במקומות רחוקים".

 

יתקפו את הבתים?

אל-שאווה, שבית הקפה היה מקור פרנסתו היחיד, טוען כי הטרוריסטים בעצמם מבולבלים ומסביר את האבסורד: "הם משתמשים באינטרנט כדי להפיץ את הבשורה שלהם, אבל מניחים שכל השאר משתמשים בו לפורנו". אל-שאווה מעיד כי הטענה לגבי בית הקפה שלו כמקור היא מגוחכת. "לבית הקפה שלי יש שם טוב. התקנתי פילטרים המסננים פורנו".

 

"הקטע המצחיק הוא", הוא מציין במרירות, "שעכשיו, יש לאנשים חיבור לאינטרנט בבית. מה הטרוריסטים יעשו? יתקפו את הבתים?". "תאמין לי", הוא אמר לכתב בלומברג - "אם מישהו רוצה לצפות בפורנו, הוא יעשה את זה בבית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש חמאס ברצועה. אנרכיה
צילום: רויטרס
מומלצים