שתף קטע נבחר

כתב אישום: ירון ברכה נהג שיכור והרג שישה

הנהג הפוגע מהתאונה המחרידה בצומת גינתון מואשם בהריגת חמישה עובדי "אגד" וכן אחיו התאום. לפי כתב האישום, הוא נהג שיכור במהירות 171 קמ"ש וחצה את הצומת באור אדום. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. דודו של ברכה: "ההורים כועסים על כך שהגישו את כתב האישום לפני תום השבעה על האח אייל"

ערבוב מסוכן: סמים, אלכוהול, מהירות גבוהה ואי ציות לרמזור. הפרקליטות הגישה הבוקר (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד ירון ברכה, בן 28 מיהוד, הנאשם בהריגה של שישה בני אדם בתאונת הדרכים בצומת גינתון לפני מעט יותר משבוע. ברכה נאשם גם בשימוש בסם מסוכן.

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של ברכה עד תום ההליכים, אך מכיוון שברכה עודו מאושפז בבית החולים - נקבע כי דיון נוסף בבקשה ייערך ב-18 במארס. השופט קבע כי אם ברכה ישוחרר קודם לכן, הדיון יוקדם וייערך מיד עם שיחרורו מהאשפוז.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים נטען כי בידי הפרקליטות ראיות טובות להוכחת אשמתו של ברכה. בין היתר, בפרקליטות טוענים כי יש בידיהם תוצאות בדיקות מעבדה, ועדויות אנשים כי ברכה עצמו סיפר להם על שימוש בסמים. בנוסף, נטען שבידי הפרקליטות נמצאת הודעת SMS ששלח בסמוך לתאונה לחבר, ובה כתב שהוא מלא באלכוהול. הפרקליטות טוענת כי אין לאפשר לו חלופת מעצר בשל מסוכנתו.

 

על פי כתב האישום - ברכה נהג תחת השפעת אלכוהול ולאחר שהשתמש בסמים מסוג חשיש וקוקאין. סמוך לשעה 1:30 הוא חצה את צומת גינתון באור אדום, במהירות של 171 קמ"ש. הוא נאשם שנהג בפזיזות ומתוך אדישות לתוצאות מעשיו, כשהוא נוטל במודע סיכון בלתי סביר למשתמשים בדרך, וכך גרם למותם של השישה.

 

דודו של ירון ברכה, רחמים תשובה, הגיע הבוקר לבית המשפט ואמר כי המשפחה נתונה באבל כבד, וכי ההורים כועסים על כך שהגישו את כתב האישום לפני תום השבעה, ושלדעתם ברכה כבר קיבל את עונשו. פרקליטיו של ברכה, עורכי הדין יעקב שקלאר ויניב לדר, טענו בבית המשפט שהם מתנגדים למעצר עד תום ההליכים, כפי שמבקשת התביעה, מאחר והנאשם נתון באבל כבד, בשל התאונה ובשל מותו של אחיו התאום, שאליו היה קרוב באופן מיוחד.

 

היסטוריה של עבירות תנועה ושימוש בסמים

יצוין כי לברכה ארבע הרשעות קודמות בעבירות תעבורה, ובעבר נגזרו עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי בגין עבירות של שימוש בסמים. אם יורשע ברכה בעבירת ההריגה - הוא צפוי לעונש של עד 20 שנות מאסר.

 

בימים האחרונים - ברכה עדיין התאושש בבית חולים מהפגיעה שספג בתאונה. הוא נחקר כמה פעמים בבית החולים וטען שאינו זוכר מה אירע בתאונה וכי הוא אינו בטוח שהוא זה שנהג במכונית. בדיקות הדם שנלקחו ממנו זמן קצר לאחר התאונה - העלו כי נהג תחת השפעת אלכוהול. בנוסף, נמצאו בדגימות שרידי חשיש וקוקאין.

  

התאונה בצומת גינתון היא אחת הקשות שארעו לאחרונה. במקום קבעו את מותם של חמשת עובדי "אגד": משה בן גיגי בן 44 מאשקלון, אהרון בנישו בן 55 מאשקלון, דוד יונה בן 51 מאשקלון, מיכאל קשפור בן 28 מאשקלון ויצחק כהן 42 מאשדוד. הם יצאו מאשקלון לכיוון אלעד, וכשסיימו את עבודתם סמוך לחצות יצאו ברכב שכור בדרכם הביתה. כשהגיעו לצומת גינתון אירעה התאונה הקשה שבה מצאו את מותם. אחד ההרוגים, מיכאל קשפור, כלל לא היה אמור להיות במשמרת והחליף חבר שחש ברע.

 

רגע לפני שאירעה התאונה חלפה בכביש המקביל ניידת של מד"א, ובה צוות שחזר מאירוע אחר. צוות הניידת הבחין בתאונה, ביצע סיבוב פרסה, ומיהר להגיש טיפול לנפגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאומים אייל וירון ברכה
רפרודוקציה: ירון ברנר
מכונית היונדאי של עובדי אגד
צילום: אבי מועלם
מכוניתם של האחים ברכה
צילום: אבי מועלם
צילום: תומריקו
עו"ד יעקב שקלאר
צילום: תומריקו
מומלצים