שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יש עם מי לדבר

  ה"מומחים" של "מומחים עם סגנון" הם אולי לא פילוסופים גדולים, אבל התוכנית שבה הם מופיעים כבר נחשבת לתופעה: כך הפכה תוכנית הבוקר הזמנית לתשובה הנחרצת של ערוץ 2 ל"לונדון את קירשנבאום". נועה רום יצאה לבדוק איך זה עובד באמת

  כוכי מרדכי: "יש לי תיאוריה שאם מתים אז מתים".

  דידי הררי: "כל קמט בפנים זה חיים".

  שרון כידון: "אבל בסוף יש חוסר חיים".

  שרון איילון: "להיות זקן זה באמת בעייתי".

   

   

  בעוד אתם מחליטים מה לאכול לארוחת הבוקר שלכם או באיזו דרך לנסוע לעבודה, באולפני מימד, היכן שמצלמים את התוכנית "מומחים עם סגנון", נמצאים כבר עמוק בתוך דיון בנושא רחם וזקנה. תכף ייכנס הגרפולוג אילון בן יוסף ויחווה את דעתו, לפי ציור של עץ, איך החבורה שלמעלה מתמודדת עם הזקנה והשף שגב משה יפעיל את הבלנדר. אבל בואו לא נקדים את המאוחר.


  יכולים לדבר על כל דבר. "מומחים עם סגנון" (צילום דביר כחלון)

   

  התוכנית "מומחים עם סגנון" היא ללא ספק תופעה בשמי הטלוויזיה. כידון, שהנחתה עד לא מזמן את התוכנית "תיק שיווק", קיבלה תוכנית בוקר בשם "מומחים ברשת". זו היתה תוכנית לייף סטייל שבה התארחו מומחים מתחומים שונים, כמו רפואה ופסיכולוגיה, שענו לשאלות הצופים. במהלך מלחמת לבנון השנייה צברה התוכנית תאוצה כשהצופים נדבקו לכל שביב מידע של המומחים. בעקבות הפופולריות שלה זכתה עברה התוכנית למשבצת הנחשקת מול "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10, בספישל יופי שאמור היה להימשך כחודש. השם הוחלף ל"מומחים ליופי". את המומחים עם הדיפלומה החליפו סלבז עם אג'נדה כמו שרית וינו־אלעד, דידי הררי, כוכי מרדכי, רבקה מיכאלי, שרון איילון ועוד. את האתנחתה הקומית מהחומרים הקשים שנידונים סביב השולחן סיפקו שגב וסנדרה רינגלר, או בשבילכם, מוש ושוש.

   

  חודש היופי עבר כבר מזמן, אבל החגיגה נמשכת. תחת הכותרת "מומחים עם סגנון" רצה התוכנית נכון לעכשיו "ללא מגבלה", כפי שמרגיעה כידון, עם נתוני רייטינג מרשימים יחסית לשעת השידור.

   

  09:30 בבוקר. היום מצטלמות שלוש תוכניות ברצף, ובעוד שירז טל, רודריגו גונזלס ומיכאלי כותבים את צמד המילים "טיף וטף" כדי לבדוק האם הם שאפתנים, אני חיכיתי לאישור כניסה לתוך האולפן. בחדר האיפור נמצאת איילון שמוזמנת כאמור, לתוכנית בנושא רחם וזקנה.

   

  הכנת שיעורי בית לקראת התוכנית?

   

  "אין מה להתכונן. אני לא אגיד שאחרי שמונה חודשים אני מומחית בהורות, אבל זה נושא שאני קרובה אליו".

   

  כשהתוכנית הראשונה להיום נגמרת אני מקבלת סוף סוף אישור להיכנס לאולפן. בצד נמצאת העמדה של משה, שעומד סולו בלי החצי השנייה שלו, שוש, שנמצאת כרגע בחופשה בתאילנד. אני נדחפת עם האורחים המכובדים לעבר שולחן האוכל שמריח מקציצות בשר עסיסיות.

   

  שגב, מה הטיפ הכי חשוב שלמדת מכל התוכניות עד כה?

   

  "לא לחמם את החלב של הילד, אלא רק לערבב ולתת לו כמו שזה".

   

  ולמרות שאתה שף לא ידעת את זה?

   

  "זהו, שאני לא מבין באוכל של ילדים".

   

  10:00 בבוקר, איבונה קרוגליאק, מלכת היופי של 1990 והיום מפיקה פרסומות, מגיעה לאולפנים לתוכנית הבאה שנושאה הוא טיפוח הגוף. היא מעדיפה לבלות פה את הבוקר שלה במקום בעוד אירוע יחסי ציבור מעיק. "שם את מגיעה למקום שבעצם את לא מוציאה מעצמך שום דבר. אומרת שלום שלום, שותה איזה דרינק והולכת הביתה".

   

  ופה את מרגישה שאת מוציאה מעצמך יותר?

   

  "התקשרו אליי ואמרו לי שיש תוכנית על בריאות, ואמרתי שאני עושה ספורט ואוכלת אוכל בריא. באתי לשבת שעה, לפטפט קצת וליהנות".

   

  את חושבת שיכולת להתאים גם לתוכנית על רחם וזקנה?

   

  "גם על זה אני יכולה לדבר".

   

  בעוד חברי הפאנל מדברים על זקנה אני מבררת אם מישהו באולפן שם לב שרינגלר לא פה. מנהל האולפן אומר ששגב מתפקד כרגיל, לעומתו הסאונדמן לא יודע על מי מדובר. בעוד אני מסבירה לו על המותג המתהווה, העניינים מתחממים, הצוות דן בצילומים אקסקלוסיביים מתוך הרחם ושגב מכין פסיפולרה עם קצפת בגון כתמתם. על המדרגות מחוץ לאולפן יושב באותו זמן יוסי יונגמן, כוריאוגרף ושופט ב"רוקדים עם כוכבים".

   

  גם אתה ברחת מהשיחות על הרחם?

   

  "אני לא מקשיב, ראיתי את הזקנים וברחתי".

   

  מה ההתרשמות שלך עד כה מהתוכנית?

   

  "זה נעים כזה, כאילו יושבים אצלך בסלון ומדברים".

   

  זה לא מרגיש לך יותר כמו קבוצת תמיכה של עקרות בית נואשות?

   

  "לא, קבוצת תמיכה זה מקום קשה. אנשים מגיעים לשם עם מצוקות גדולות".

   

  ולבוא מוקדם בבוקר כדי לדבר על הרחם זה לא סוג של מצוקה?

   

  "זו שאלה מצוינת. אולי באמת יש שם מצוקה".

   

  11:00 בבוקר. אחרי שהלשנתי ליונגמן שהפייבוריט שלו, גונזלס, אכל בשר על הבוקר, אני חוזרת לחדר האיפור, שם מתרחשת מצוקה אמיתית. מרדכי נכנסה לטראנס אחרי שבן יוסף אמר לה שהיא ילדותית ושהיא מפחדת מזקנה - הכל לפי העץ שהיא ציירה. "הוא יהרוג אותי, אבל זה לא נכון. אני לא מפחדת למות. מה שיקרה יקרה. אני רוצה למות עצמאית, שלא יטפלו בי, בלי קטטר".

   

  צודקת. אז פעם הבאה תעשי שיעורי בית כמו שצריך.

   

  "אנחנו לא יודעים מראש מה הוא יבקש מאיתנו לצייר. את יודעת איזה בושות עשיתי בשבוע שעבר? היינו צריכים לצייר טווס ויש לי כישרון ציור גרוע וציירתי משהו שנראה כמו דינוזאור. הוא אמר שאני מחפשת אהבה... רגע זו לא התוכנית הזאת. הוא אמר שאני משאירה רושם חזק על הסובבים, לא?".

   

  אולי זה יעזור אם ניזכר לאיזה ז'אנר את שייכת בתוכנית הזאת?

   

  "הם בוחרים אותי. אני לא חושבת שיש לי ז'אנר".

   

  אבל לא קראו לך לפאנל על ספורט וטיפוח הגוף, אלא לפאנל על רחם וזקנה.

   

  "אוי איזה נורא, איזה נורא, טוב, איבונה ועידו (תדמור) כל כך יפים"

  .

  דפנה רכטר, שנבחרה לפאנל הספורט, נכנסת לחדר ("כוסית, מה נהיה ממך? מה זה? את כל יום במכון?", שואלת אותה מרדכי, ורכטר עונה לה: "דווקא לא הייתי שם כבר שבוע"). גם תדמור מצטרף לחגיגה. "החוכמה בטלוויזיה טובה זה לשבור

  את החיץ שבין המרואיינים לקהל בבית", הוא מסביר, "נוצרת פה שיחה נגישה, קל להתחבר לאנשים האלה. אתמול ראיתי את התוכנית שבה הופעתי, כי רציתי לראות איך אני עובר, וכמעט שכחתי שאני שם. זה כל כך נגיש".

   

  אין ספק, אילון בן יוסף הוא אימת חברי הפאנל. היכולת שלו לנחש את תכונותיהם הנסתרות והכמוסות ביותר של המכובדים רק על פי ציור או מילה פשוטה מפחידה בהחלט. להררי הוא אמר שהוא ילדותי, תדמור הוא פרפקציוניסט ולטל יש טי"ת גדולה בגלל שהיא אחרי לידה. "אני זהיר איתם", מרגיע בן יוסף. "כוכי אמרה לי לא לדבר איתה על אהבה יותר, אבל כבר אמרתי לה משהו על הריון".

   

  היום יכול היה להסתיים בהפי אנד אלמלא איבונה קרוגליאק חשה במפח נפש קל. אילון אמר עליה שהיא מפונקת, וזה ממש לא נכון לדעתה. גם מפריע לה שהיא אמרה בשידור שבעלה לא אוהב לחתוך דגים, וזה נראה כאילו שהיא מקטרת עליו. כידון מרגיעה אותה שזה היופי שבשידור חי ונראה שזה מנחם אותה קצת.

   

  בקצה השני של האולפן, ליד העמדה של שגב, חסרונה של רינגלר סוף סוף מורגש כשהוא משתמש בסכו"ם מהבית. "כשסנדרה פה היא מביאה סט מיוחד", צועקת כידון. דקת דומייה.

   

  כולם מתפזרים וכידון מתפנה לראיון איתי, לא לפני שהיא פותרת סוגיה קשה שנפלה עליה: העיגול שבתוכו נמצאת המתורגמנית של שפת הסימנים מכסה לה חלק נרחב ממסך התוכנית, ולדעתה זה פגע ברייטינג של יום שני. "אולי נזיז את העיגול ליום שלישי?", בודקים איתה בהפקה. "מצידי להזיז את זה לתוכנית אחרת", עונה כידון. צודקת. באמת שאין מה לשמוע.

   

  למרות שמשבר העיגול עדיין לא נפתר, אני בודקת איתה האם היא לא חוששת שיום אחד ייגמרו לה הנושאים לדיון. "אף פעם לא נגמרים הנושאים שמעסיקים אותנו ביום יום", היא מרגיעה. "אבל תמיד אפשר לחזור על נושאים שכבר דיברנו עליהם. אף פעם לא משעמם לדבר על ספורט, על בגידות ועל מערכת יחסים עם החמות".

   

  אתם מצלמים שלוש תוכנית ברצף, את בטוח מתבלבלת לפעמים בין הנושאים.

   

  "בתוכנית הראשונה לוקח לי זמן להניע, ובתוכנית השלישית אני כבר מלאה באדרנלין. כל תוכנית אני חיה כאילו אין אחת לפניה ואין אחת אחריה, ואני מאוד ממוקדת".

   

  זה מרגיש פה קצת כמו בקבוצת תמיכה.

   

  "נכון, נכון. כמה פעמים אנחנו יושבים בטיפת חלב ומדברים על המשקל של הילד, ושלוש אמהות קופצות לעזור?".

   

  ולפי מה בחרתם את חברי הפאנל?

   

  "אלה אנשים שיושבים על שלושה פרמטרים, ידועים, אנשים שיכולים להתניע שיחה ואנשים שמעניינים את הציבור. הם צריכים להחזיק את הצופים ברגע שנגמרות החדשות".

   

  כמו שרון איילון.

   

  "אלו אנשים שיכולים לדבר על כל דבר. את ראית פעם שלדידי הררי, רבקה מיכאלי או שרית וינו־אלעד יש נושא שעליו הם לא יכולים לדבר? אם לא על עצמם, אז על קרובי המשפחה שלהם, על אנשים שהם פגשו במעלית".

   

  אז לא חבל שכוכי לא הגיבה על ההרשעה של רמון, לתרום קצת מניסיונה האישי?

   

  "רוב התוכנית מצולמות קודם, אבל במקרה הספציפי הזה כל שיתוף הפעולה עם כוכי, והחברמניות שלה, ואת ראית כמה שהיא מקסימה ופתוחה היום, כולל גבולות בינינו.אנחנו מדברים בחופשיות על זה שהיא סינגלית, אבל מה מעניין עוד לשמוע על זה? לבחורה יש ביצים והיא קמה והלכה. אם היא תלך לגיל ריבה היא תדע ששם היא צריכה לדבר על זה".

   

  ואצלכם זה רק קצ'קעס.

   

  "החיים שלנו מורכבים מקצ'קעס. גם דיון פוליטי יומיומי הוא סוג של קצ'קעס. אין לי בעיה, זו טלוויזיה, זה דיון על הרבה דברים שאנחנו מתעסקים איתם. מי שחושב שהוא ימצא כאן כתבות תחקיר עומק או דוקומנטרי זה לא יקרה. כמו שאנחנו אוכלים ביום גם סטייק, גם לחם וגם דובדבנים וקצפת, אז זה אותו דבר, ואנחנו הקינוח". 

   

  שרון כידון, המנחה, מסבירה לפי מה נבחרים ה"מומחים" לתוכנית: "אלה אנשים שיושבים על שלושה פרמטרים: ידועים, אנשים שיכולים להתניע שיחה ואנשים שמעניינים את הציבור"

   

   

  • צבי הנינג'ה חוזרים! קראו על כך בגיליון "פנאי פלוס " החדש

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אין מה להתכונן. שרון איילון
  צילום: דביר כחלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים