שתף קטע נבחר

מבט על מזרימי מדיה - מהמחשב לטלוויזיה

עם כל הרעש סביב מחשבי Media Center, נדחקו קצת לפינה מתחרים לא פחות אטרקטיביים - מזרימי המדיה, מכשירים זולים המחברים בין המחשב לטלוויזיה

בשנים האחרונות, בעקבות החדירה הגדולה של מצלמות סטילס והווידאו הדיגיטליות, ומכשירי DVD (ועוד לפני זה נגני CD) הלכו ותפחו מאגרי התמונות, הסרטים והשירים בבתים. מזרימי המדיה (media streamers) פותחו על מנת להתמודד עם מציאות זו. באמצעותם, סרטי הווידאו, התמונות המשפחתיות וכל אוסף המוזיקה שלכם במחשב נגישים תמיד לצפייה בטלוויזיה.

 

עוד ב-Hometheater: צמד מזרימי מדיה מבית Helios

 

בעקבות השקת תוכנת Media Center בעברית, המשולבת ב-Windows Vista, הופנה הזרקור התקשורתי כלפי מחשבי המדיה הסלוניים. מזרימי מדיה הם מכשירים זולים בהרבה, שעשויים לקרוץ לצרכנים שאינם רוצים לרכוש מחשב נוסף עבור הסלון.

 

סטרימר מלשון "Streaming", הזרמה, הוא מכשיר שמזרים ומציג או מנגן את קובצי המדיה. הוא יכול לעשות זאת ממגוון מקורות אחסון: דיסק קשיח פנימי, כונני USB, מחשב – דרך רשת חוטית או אלחוטית וגם מהאינטרנט.

 

ניתן גם להשתמש במחשב ישן ולהפוך אותו לשרת המדיה הביתי: לאכסן עליו את כל קבצי המדיה ולהזרים

אותם לכל חדר בבית (בתלוי במספר הסטרימרים שרכשתם).

 

לסטרימר שימושים מגוונים:

 

  • וידאו: הצגת סרטים בפורמטים מגוונים (DIVX, XVID, DVD, MPEG2) ועוד. סטרימרים יכולים לנגן סרטים ברזולוציה גבוהה (High Definition).


  • אודיו: ניגון קובצי MP3 ,WAV ועוד. ניתן להעלות את כל אוסף תקליטורי המוזיקה שלכם לאחד המחשבים ברשת או לכונן הקשיח הפנימי של הסטרימר.


  • תמונות דיגיטליות: תמיכה בפורמטי JPG, BMP, GIF, PNG, הצגה של תמונות האוסף המשפחתי על מסך הטלוויזיה.


  • האזנה לתחנות רדיו אינטרנטיות

  

מזרים מדיה בודד יכול להחליף את כל אוסף תקליטורי הווידאו והאודיו ואת אלבומי התמונות, שתופסים מקום רב בבית.

 

למי מתאים סטרימר?

למי שאינו מעוניין להניח מחשב בסלון ולא רוצה להתעסק עם סיבוכיות, תוכנות וקידודים. ברוב המקרים, מדובר במכשיר קטן, אסתטי ושקט (לרוב מגיע ללא מאווררים רועשים – להבדיל ממחשב).

 

החסרונות

התמיכה בפורמטי וידאו מוגבלת לפורמטים שקיימים באותו הזמן בשוק – לא ניתן להחליף רכיבי חומרה (כמו כרטיס מסך במחשב) ולעדכן לפורמטי וידאו חדשים. מאידך, כל מכשיר שכזה מגיע עם קושחה פנימית (Firmware). מעת לעת מוציא היצרן עדכונים לתוכנה הכוללים הוספת תכונות חדשות ותיקון בעיות קיימות. יכולת השדרוג מוגבלת עד לגבול תמיכת החומרה. 

 

 

מזרימי מדיה הזמינים בישראל

Z500 Zensonic

 בעל כונן DVD פנימי, חיבור רשת חוטי ואלחוטי,כניסת USB, ללא דיסק קשיח תומך UP&P (תקן סטנדרטי של כל החברות שמאפשר עבודה מול מגוון תוכנות Media Center), חיבור וידאו באבחנה גבוהה HDMI. תומך כתוביות SRT בעברית.

 

MB200 Pixel Magic

בעל דיסק קשיח פנימי ללא מאוורר, שני חיבורי USB, תומך תקן SMB+NFS (שיתוף קבצים

ברשת הביתית), חיבור רשת חוטי, חיבור וידאו ברזולוציה גבוההHDMI. לא תומך תרגום.

 

Dvico Tvix 5000

בעל דיסק קשיח פנימי, רשת חוטית, תומך תקן NFS+SMB (שיתוף קבצים ברשת הביתית), שני חיבורי USB, חיבור וידאו DVI. תומך תרגום SUB IDX.

 

NC600 Nowcom

חיבור רשת אלחוטי וחוטי, ללא דיסק קשיח או כונן DVD, כניסת USB, חיבור וידאו DVI תומך תקן פנימי עצמאי (תוכנת שרת משלו), תומך עברית בתפריטים, עדיין לא נמכר בצורה מסחרית. 

תומך כתוביות SRT בעברית.

 

Mediagate 350HD

בעל דיסק קשיח פנימי, חיבור רשת חוטי ואלחוטי, כניסת USB,תומך תקן SMB+NDAS, חיבור וידאו DVI. תומך כתוביות SRT בעברית.

 

מחירי המכשירים נעים בין 1700-2500 שקל. יש לציין כי בקרוב יצטרף אליהם משדר המדיה מבית אפל, AppleTV.

 

כתב: ליאור צ'רקסקי, Hometheater. לשאלות ותשובות נוספות אפשר להיכנס לפורום HDTV באתר Hometheater.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים