שתף קטע נבחר

גוגל: מידע אישי לא יישמר יותר משנתיים

במסגרת צעד למען שמירת הפרטיות של הגולשים, ענקית החיפוש מכריזה שבסיסי הנתונים של החיפושים יכללו מידע אישי על הגולשים למשך שנתיים לכל היותר

ענקית החיפוש גוגל הודיעה אתמול (ד') כי תתחיל לנקוט באמצעים מחמירים בנוגע לפרטיות והאנונימיות של מיליוני הגולשים המשתמשים במנוע החיפוש שלה בכל העולם, ותמחק מידע אישי מהמאגרים שלה.

 

"כשאתם מחפשים (היום) בגוגל", נכתב בבלוג החברה, "אנחנו שומרים מידע אישי על כל חיפוש כמו IP, ופרטים על קובץ ה-Cookie במחשב. בעבר שמרנו את המידע כל עוד היה לו שימוש".

 

יטשטשו את כתובת ה-IP

בחברה לא מתכוונים למחוק את כל הפרטים מבסיסי הנותנים שלהם, אלא רק את הפרטים המזהים. החברה תמחק חלק מכתובת ה-IP המיוחסת לכל חיפוש, והמידע על כל חיפוש לא יקושר למחשב ספציפי אלא יפוזר בין 256 מחשבים. גוגל גם תסיר את הזיהוי מקבצי ה-Cookie ותהפוך אותם לסתמיים. הפרטים האחרים נשמרים, לדברי החברה, על מנת "להמשיך לשפר ולאבטח את השירותים של החברה". 

 

בגוגל אומרים כי מחיקת המידע כפופה לחוקים בארה"ב ובאירופה, ושחוקים עתידיים עשויים לחייב את החברה לשמור את המידע ליותר זמן. עם זאת, ההודעה מסמנת את הפעם הראשונה בה החברה אומרת מה משך הזמן המדוייק בו היא שומרת את המידע הפרטי.

 

החיפוש מכיל מידע פרטי

משרד המשפטים האמריקני הוציא בעבר צווי עשה לכל מנועי החיפוש הגדולים, בהם דרשו לקבל מידע על חיפוש במטרה לסייע לחקירה הנוגעת לפורנוגרפיה. גוגל, לעמות המתחרות שלה, ביקשה להילחם על הזכות לפרטיות של הגולשים. שופט פדרלי קבע שהחברה תמסור דגימה מרשימת האתרים באינדקס שמשמש אותה לחיפוש, אבל לא את שאילתות החיפוש, כפי שביקשה הממשלה.

 

חברת AOL שיחררה לאחרונה מידע המכיל מיליוני שאילתות של חיפוש כחלק ממחקר, כאשר חיפושים של כל משתמש אוגדו תחת מספר סידורי מסויים. המידע הזה היה מספיק בשביל להוות הפרת פרטיות – גופים פרטיים וכלי תקשורת איתרו את המחפשים האנונימיים בקלות על פי החיפושים שביצעו. הפרשה הביאה להתפטרותו של סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה ולפיטוריהם של שני עובדים נוספים.

 

למרות הפרשה, ב-AOL מאמינים כי הם מקדימים את גוגל בשמירה על פרטיות המשתמשים. דובר החברה מסביר שזאת מכיוון שהחברה לא שומרת את כתובות ה-IP, מצפינה מידע אישי שכן נשמר, ושומרת את המידע ל-13 חודשים בלבד.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר של קטעי קישור? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את הקישורים הכי מעודכנים בדואר האלקטרוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיצוב: דוד רשתי
רוצים לשמור על הפרטיות
עיצוב: דוד רשתי
מומלצים