שתף קטע נבחר

קרליבך פינת קרני

מיקה קרני ונשמה קרליבך (הבת של) העלו מופע משותף במרכז ברודט בתל אביב. יקי הפשטיין היה שם כדי לשמוע מהן איך התחיל השילוב המפתיע, ואיך שרים אדון עולם עם השפעות של מוזיקת סול

רגע לפני אלבום חדש, ורגע לפני ילד חדש, התייצבו נשמה קרליבך ומיקה קרני למופע משותף במרכז ברודט לתרבות יהודית בתל אביב. האולם התמלא בקהל שרובו נשים, ומקצתו גברים שכככל הנראה הגיעו תחת איומי אקדח והפסידו שידור של מכבי חיפה בגביע אופ"א.

 

אז מה לקרני ולבתו של מחייה המוזיקה היהודית שלמה קרליבך ז"ל? קרליבך מספרת שפגשה את מיקה לפני כשנה בהופעת זמרות שבצעו שירים של אביה. בין השתיים נוצר קשר, והן התכוננו להעלות מופע כבר אז. אלא שזמן קצר לאחר מכן פרצה מלחמת לבנון השנייה והכל נדחה. עכשיו הן הוציאו לפועל את התוכניות.

 

"אנחנו מאוד דומות בחיבור שלנו למוזיקה", אומרת קרני על השילוב בינה לבין קרליבך. לדבריה, לא מדובר בחיבור מפתיע, וגם הקהל מקבל אותו כמובן מאליו. היא מספרת שנחשפה למוזיקה של ר' שלמה קלריבך אצל אחת מחברותיה, שמחזיקה את כל האלבומים שהוציא.  

 

"הוא היה איש יוצא דופן. הוא היה החבר הכי טוב שיכול להיות, האבא הכי נהדר וההשראה הכי גדולה שאי פעם יכולתי לקוות לה", מספרת נשמה על אביה. "אני מאוד מתגעגעת אליו".

 

מאריה קרי שרה אדון עולם 

את הערב המוזיקלי פתחה קרני, שנראתה בתחילה מעט נבוכה כאורחת מול קהל דתי ברובו. אך כשהחלה לשי בסגנון המיוחד שלה, עם חיזוק בדמותו של בעלה מיקי שביב על הבמה, סחפה אחריה קרני את הקהל בגרסאות אקוסטיות מינימלסטיות-אך-חודרות של להיטיה (מיטשל ,כל קיץ וכדומה).

 

בשלב השני של הערב, אחרי שנתנה למיקה קולות רקע, הבמה עברה לרשותה של נשמה קרליבך, בליווי פסנתר של המפיק שלה - דייויד מורגן. כמו כל נייס ג'ואיש גירל הקפידה קרליבך לציין עד כמה היא אוהבת ומתרגשת להופיע בארץ, וכמיטב האמנים שמגיעים לארץ הקדישה את שיריה לטובת השלום והאחווה במזרח התיכון.

 

כמובן שאי אפשר בלי קצת קרליבך האבא, ונשמה לא איכזבה את הקהל עם מיני מחרוזת של קלאסיקות כמו "למען אחי ורעיי", "דוד מלך ישראל" ו"אדון עולם", בתוספת השפעות סול וניחוחות שירה מרשימות שלקחו את הביצועים מהכיוון הפריק-רוקי של האב המנוח לצד המאריה קארי של המתרס.

 

את הערב חתמו השתיים בדואט משותף של "יהי שלום בחילך", שהשאיר את הקהל בתחושה שהשילוב הזה צריך להימשך. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשמה קרליבך
מיקה קרני. שיתוף פעולה מוצלח
מומלצים