שתף קטע נבחר

איפה קברו את היטלר?

מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים

שאלה: בערך היטלר לא כתוב להיכן נלקחה גופתו לאחר שהתאבד. מה התשובה?  

 

תשובה: לגולש היקר שלום. ידוע בוודאות שאדולף היטלר התאבד ב-30 באפריל 1945, יחד עם אשתו אווה בראון ועם בני הזוג גבלס. ועוד ידוע שהוא ציווה לשרוף את גופתו, ואף הורה לשמור מכלי בנזין לצורך זה. מה שקרה בפועל אחרי התאבדויותיהם של הארבעה נעשה שנוי במחלוקת ברבות הימים. הגרסה המקובלת על ההיסטוריונים היא שהגופות הוצאו מהבונקר לחצר לשכת הקנצלר, הונחו על הקרקע ונשרפו, כפי שציווה היטלר. אבל הן לא נקברו, משום שהמקום היה נתון תחת הרעשה רצופה. קצין ס"ס בשם אוטו גינשה, שהיה בבונקר של היטלר בימים האחרונים למלחמה, סיפר זמן קצר לפני מותו ב-2003 כי הוא עצמו קיבל את הפקודה לשרוף את גופותיהם של היטלר ובראון, וכך עשה.  

 

במרוצת השנים הופיעו ערעורים שונים על גרסה זו, הן על רקע המלחמה הקרה והן על רקע עליית הניאו-נאציזם. נאמר שהרוסים, אשר השתלטו על לשכת הקנצלר יומיים אחר כך, מצאו את הגופות (שלא נשרפו במלואן) והעבירו אותן למקום לא-ידוע. זוהי גרסה מפוקפקת, ולו רק בגלל העובדה שהאזור הופגז והופצץ קשות במשך אותם יומיים, וקשה להאמין שנשאר משהו מהגופות השרופות חלקית. עוד יותר מזה מפוקפקות הטענות שהיטלר לא התאבד כלל אלא נמלט, או שהוא התאבד אמנם, אבל גופתו לא נשרפה אלא נשמרה בשלמותה איפשהו. מעולם לא נמצא יסוד סביר כלשהו לקבלת אחת מהגרסאות הללו.

 

למאגר התשובות - לחצו כאן . 

 


  

אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

 

                              לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשרף או נקבר?
צילום: איי פי
מומלצים