שתף קטע נבחר

צילום: דלית שחם

הסימפסונים - יש מישהו שאוסף אותם

לקובי חבר יש אוסף של כמה עשרות סימפסונים, ולמרות שהוא מאוחסן בארגז בחדר השינה וממתין למעבר דירה, יש לו את אותו הזיק בעיניים

קובי חבר הוא בחור צעיר שהתחיל אוסף, אך בגלל סיבות אישיות האוסף "נעצר", אוחסן, ומצפה למעבר לבית חדש כדי שיראה אור. אספנים "כבדים" יגידו מן הסתם שכמה עשרות פריטים אינם מהווים אוסף – ולהם אני עונה שאת הזיק שראיתי בעיניים של קובי ראיתי בעיני כל האספנים שראיינתי עד כה. זהו זיק המביע אהבה לאוסף - לא חשוב כמה פריטים יש בו.

 

בדירה הקטנה, אך המטופחת להפליא, יושב קובי כשלידו בובה ענקית של הומר סימפסון, ומספר: "איפשהו בגיל 11 כשהסדרה הגיעה נדלקתי עליה ומשהו בה כבש אותי. התחלתי לאסוף פריטים הקשורים בה, ונחשבתי בעיני כל מי שמכיר אותי כמשוגע לעניין. היום אני כמעט ולא אוסף, אבל השמחה כשפריט מוצא את דרכו אלי היא שוות ערך לזו שלפני 15 שנה. בארץ אין כמעט מוצרים ואני מאוד אשמח אם הגולשים שלך יעזרו לי להגדיל את האוסף".

 

לשאלה אינו דמות הוא הכי אוהב עונה קובי ללא היסוס: "Number One ברור - הומר סימפסון. אני חולה עליו מהסיבה הפשוטה שהוא כבש אותי לחלוטין: צורת החיים שלו היא כזו שלא חשוב כמה הוא טיפש (ולמי שלא יודע הומר פרץ את כל הגבולות של שיאיי הטיפשות מ.ד.) הטיפשות רק עוזרת לו בחיים, ולראייה הוא אחראי על חומרים רדיואקטיביים בכור גרעיני. מעבר לזה אין לו דאגות וצרות כי הן כלל לא מעניינות אותו. כל מה שמעניין אותו זה כיצד להגיע לבירה שלו בפאב או אל מול הטלוויזיה".

  

קובי, נשוי טרי, גר בדירה קטנה מלהכיל את האוסף: "האוסף שמור היטב בארגז בחדר השינה. לצערי הרב, אני מאמין ויודע שכשנעבור לבית משלנו ויהיה שם חדר עבודה, האוסף יעמוד בגאון על מדפים מסודרים".

 

לגבי הסדרה המשודרת עצמה נאנח קובי: "אמנם ערוץ 1 רכש את העונות החדשות 16 ו-17 , אבל ערוץ 1 כמו ערוץ 1 בחר משום מה לשדר אותן בחצות...." את כל שאר העונות יש לי על עשרות קלטות ווידיאו שגן הן אוסף לכשעצמן..."

 

לפני שנפרדנו שאלתי את קובי אם יש פריט אחד שנחלץ מהקופסה. "יש אחד שנמצא עימי כל הזמן" חייך והראה לי, תאמינו או לא, קעקוע של הומר סימפסון על גבו. קובי ישמח אם תיצרו עימו קשר בנוגע לאוסף: kobih79@walla.co.il

 

יש לכם אוסף מעניין ואתם רוצים לפרסם אותו? שילחו מייל עם הפרטים שלכם לאי מייל: money@y-i.co.il - ואם המערכת תמצא בכך עניין, ניצור עימכם קשר.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזצוויג
חלק מהאוסף של קובי
צילום: שי רוזצוויג
מומלצים