שתף קטע נבחר

פרקליטי משפ' ראדה לשנדר: נראה שזדורוב נקי

במכתב לפרקליט המדינה דורשת המשפחה לפתוח את התיק מחדש ואף מאיימת לעתור לבג"ץ, על אף כתב האישום שכבר הוגש: "לפי החומר, אין ספק שרומן זדורוב כלל לא ידע איך נרצחה תאיר"

כשלושה חודשים וחצי אחרי רצח תאיר ראדה ז"ל, טוענים פרקליטי המשפחה האבלה כי המשטרה פספסה בגדול. בפנייה לפרקליט המדינה, ערן שנדר, דורשים עורכי-הדין משה ושירה מרוז לפתוח מחדש את התיק. זאת לאחר שעיינו בחומר החקירה, ולדבריהם - גילו "סתירות מהותיות" בין מה שהתרחש בפועל לבין המפורט בכתב האישום

 

"לפי חומר החקירה, אין ספק שרומן זדורוב כלל לא ידע איך נרצחה תאיר", אומרת ל-ynet עו"ד שירה מרוז. "מדובר ברצח עם סימנים ייחודיים, ומהשחזור שלו עולה כאילו הוא משחזר רצח אחר".

 

במכתב ארוך, ששיגרו לשנדר, מגוללים פרקליטי המשפחה את הסתירות המרובות שעולות מן התיק: "זדורוב טען שדקר את תאיר ארבע פעמים לאורך הגוף, אך מתוצאות הנתיחה שלאחר המוות אין ביסוס לטענה הזאת. לאורך גופה לא מופיעות ארבע דקירות".

 

בנוסף, הם טוענים כי ישנם כיווני חקירה נוספים שעלו, אך נזנחו ברגע שזדורוב שיחזר והודה. "המשטרה הייתה ממש קרובה לגילוי האמיתי, זה מתסכל", אומרת עו"ד מרוז. "בשירותים של הבנים, הנמצאים קומה מתחת למקום בו נמצאה גופתה של תאיר, נמצאו ביום הרצח מריחות של כתמי דם על הרצפה והאסלה. אמנם המשטרה בדקה וגילתה שכתמי הדם אינם שייכים לתאיר או לרומן זדורוב, אך בתוך כך נמצא כי כתמי הדם שייכים לשני זכרים שונים שזהותם אינה ידועה ואיש עד כה לא טרח לבדוק מיהם האנשים האלו". 

 

מרוז מוסיפה כי מחומר החקירה עולה שבחצר בית-הספר נמצאו שתי חולצות מוכתמות בדם, ושערה שחורה ארוכה. "לצערנו, לא נבדק למי שייכים כתמי הדם או השערה", היא אומרת. ל-ynet נודע כי על אף שהוגשה הצהרת התובע, והיה ברור שזדורוב עומד להיות מואשם ברצח, הגיעה לשם השלמת חקירה הפרקליטה המלווה את התיק, עו"ד שילה ענבר, וביקשה מהשוטרים שיידמו את הרצח, בדי לבחון האם קיימת אפשרות שתאיר נרצחה בידי שניים. הבדיקה העלתה, לטענתם, כי סיטואציה כזו היא בלתי-אפשרית.

 

כן נטען כי כמה ימים לפני הרצח ציירה אחת מתלמידות בית הספר, הלומדת שתי שכבות מעליה, שלושה ציורים שונים בהם מופיעה גופה של ילדה שנשחטה, ובאחת מהן מופיעה הילדה כשהיא פגועה בגרון.

  

הילדה נחקרה במשך יומיים בחשד למעורבות ברצח, וכאשר נשאלה היכן הציורים נמצאים ענתה בתחילה כי הם בבית הספר. אך כשהחוקרים הגיעו לבית הספר נאמר להם שהיא לקחה אותם לביתה. כשהגיעו לביתה הציורים לא נמצאו. כמה דקות לפני הרצח, קיבלה הילדה שתי הודעות אס.אםץאס שבאחת מהן נכתב: "אל תלחצי, תצאי לשתות משהו. הראשונים להידקר זה הם".

 

במהלך החקירה קיבלה הנחקרת למכשיר הטלפון הנייד שלה הודעות אס-אם-אס בהן נכתב "אל תספרי", "הם גילו משהו, אל תספרי מילה, אל תגידי דבר". במכתב של פרקליטי המשפחה נטען כי "הנערה הזו נחקרה, נתנה את גרסתה, אך מאחר ובמקביל רומן הודה ברצח, במשטרה החליטו לעזוב את כיוון החקירה הזה והוא לא מוצה עד תום".

 

אילנה ראדה: "להגיע לרוצח האמיתי"

על פי חוק, קיימת אפשרות לפנות לפרקליט המדינה ולערער על החלטה של משטרה או פרקליטות שלא להוסיף ולחקור כיוון מסוים. המערער על ההחלטה צריך לנמק מדוע יש לפתוח את התיק מחדש. "רוב הסיכויים, אם לא כמעט כולם, שרומן זדורוב לא האיש אשר רצח את תאיר ראדה. אני לא מאמינה שפרקליט המדינה יוכל להרשות לעצמו על סמך הדברים המובאים בפניו שלא לפתוח את החקירה מחדש", אמרה הפרקליטה מרוז.

 

אמה של תאיר, אילנה, אמרה היום ל-ynet כי אם פרקליט המדינה לא יקבל את בקשתם הם יפנו לבג"ץ. "בתוך חומר החקירה נתגלו דברים מסעירים, פשוט מזעזע איזה סתירות יש בתיק. אני מקווה שפרקליט המדינה יקבל את הטענות שלנו.

 

"הדברים שהובאו בפנינו הם דברים לא פשוטים, כואבים, אבל כדי להגיע לאמת צריך לדעת גם את האמת הכואבת ואני לא הייתי סולחת לעצמי אם לא היו מספרים לי את כל הפרטים. זאת רק אבן בדרך להגיע אל הרוצח האמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
עו"ד משה מרוז. לפתוח מחדש
צילום: מיכאל קרמר
אילנה ראדה. להגיע לאמת
צילום: חגי אהרון
זדורוב. "לא ידע על הרצח"
צילום: ודים דניאל
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל. נרצחה בשירותים
צילום: רפרודוקציה
מומלצים