שתף קטע נבחר

אירוויזיון בני עקיבא: דנה אינטרנשיונל, מאחורייך

בוינה התקיימה תחרות האירוויזיון השנתית של תנועת בני עקיבא העולמית. כ-200 בני נוער השתתפו בתחרות, שכללה אפילו קאבר לסאבלימינל. צביקה קליין היה שם וראה את האיטלקים מגיעים למקום השלישי, את האוסטרים למקום השני וגם את אלו שהגיעו למקום הראשון. איגן, איגן

שוודים ששרים על ספרי תורה, הונגריות שמסלסלות בעברית, גרמנים ששרים "בוא הביתה" ומתכוונים לישראל, ואוסטרים בגרסת כיסוי לסאבלימינאל. נשמע הזוי? לא נכחיש, אבל כך נראתה תחרות האירווזיון השנתית של בני עקיבא שהתקיימה שלשום (יום א') בוינה, אוסטריה.

 

בתחרות, ובסמינר שהתקיים בשבת שקדמה לה, השתתפו קרוב ל-200 בני נוער, חברי תנועת בני עקיבא העולמית מכל רחבי אירופה. התחרות עצמה הופקה בצורה שלא הייתה מביישת את האירוויזיון המקורי, כשהנושא היה "40 שנה לאיחוד ירושלים" .

 

"יאללה חאפלה, חגיגה גדולה, ירושלים את מוכנה?"

מתוך השיר האוסטרי (מקום שני)

 

בהתאם לנושא, רוב השירים בתחרות עסקו בירושלים ואף הוקרנו סרטים ומצגות על הבירה - בתקופתה הישנה והמודרנית. התפאורה כמובן הייתה בהתאם. גם העיר המאחרת הוצגה על ידי החניכים בקליפ שצילם מפיק אוסטרי ידוע (שלגמרי במקרה הוא גם אבא של אחת החניכות בסניף המקומי).


השיר הזוכה, קבלו את ההונגרים (צילום: ישי גוטליב)

 

חיה, חניכה בסניף בני עקיבא וינה, סיפרה בהתרגשות כי "הקליפ שהציג את ירושלים, עם השיר המיוחד שליווה אותו ("אם אשכחך" של יעקב שוואקי), גרם לי להתרגשות ואמונה שיום אחד אוכל באמת לעלות לישראל". לדבריה, כל פעם שהיא חוזרת מפעילות בסניף גוברת בה ההרגשה שהיא רוצה לעלות לארץ.

 

"מקווה ומתפלל, אני הולך לארץ ישראל"

מתוך השיר ההולנדי

 

במהלך השבת שקדמה לתחרות, שכחו לרגע המשתתפים את האירוויזיון, והחלו שרים ורוקדים על גבי השולחנות שירים יהודיים ועבריים. אחד מהרגעים המרגשים ביותר היה כשבמהלך סעודה שלישית, דקות לפני מוצאי שבת, התחיל אחד מבוגרי סניף רומא את השיר "הללויה" של גלי עטרי. כל המשתתפים, כך התברר, הכירו את השיר ופצחו בשירה נלהבת למשך דקות ארוכות.


הרומאים באים. מקום שלישי ומכובד (צילום: ישי גוטליב) 

 

בשיחה עם המשתתפים אמר זאב שוורץ, המזכ"ל הנכנס של בני עקיבא העולמי: "אני מזמין את כולכם לירושלים, הביתה, לבית שלכם. כל-כך הרבה שנים חיכינו לחזור לירושלים – עכשיו זו ההזדמנות שלכם – בואו!". את האירוע הפיקו שליחי בני עקיבא ו"בן עמי" בוינה, רעות ודולב בן ישי, יחד עם חברי המזכירות העולמית של תנועת בני עקיבא.

 

אגב, תוצאות התחרות, למי שהתעניין: במקום הראשון - הונגריה, במקום שני - אוסטריה, ובמקום שלישי - רומא ומילאנו. הברכה שחתמה את האירוע הייתה, איך לא, "לשנה הבאה בירושלים הבנויה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האירווזיון
בני עקיבא. יש חגיגה
צילום: ישי גוטליב
מומלצים