שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשות החברות ביטלה את הפרטת עשות אשקלון
  רשות החברות הודיעה לאנשי העסקים אברהם בורג ורונן טבקול כי החליטה לבטל את מכירת מפעל עשות אשקלון, שהשניים זכו במכרז על הפרטתו. בורג נחשד בעבר כי שימש למעשה איש קש ברכישת החברה וכי מי שעמדו מאחוריו הם אנשי העסקים איאן דיוויס ואביב אלגור, עליהם נאסר להתמודד על הרכישה. הפרקליטות סגרה את תיק החקירה מחוסר ראיות אך רשות החברות החליטה בכל זאת לבטל את המכירה
  הממשלה ביטלה את המכרז שניהלה להפרטת חברת התעשייה הבטחונית עשות אשקלון. כך הודיע מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, אייל גבאי, לרונן טבקול, מנכ"ל הקבוצה שזכתה במכרז, במכתב ששלחה לו הרשות.

   

  במכתב, שנוסח על ידי הלשכה המשפטית של רשות החברות, נכתב כי: "מנהל הרשות, אייל גבאי, ביטל בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, את ההליך למכירת החברה. ביטול ההליך כפוף לזכותה של הקבוצה שזכתה לקבל שימוע אם תרצה בכך (לערער על ההחלטה - ת.ג) עד 25 במרץ".

   

  עשות אשקלון הנמצאת בבעלות התעשייה הצבאית שבבעלות המדינה, נמכרה לקבוצה שבראשה עמד יו"ר הכנסת לשעבר,  אברהם בורג.

   

  המכירה עוכבה על רקע חשד כי מאחורי הצעת הרכש של בורג עמדו למעשה אנשי העסקים אביב אלגור ואיאן דייוויס העומדים לדין על עבירות של מירמה והונאה בנסיבות מחמירות, ועל כן נאסר עליהם להתמודד על רכישת עשות.

   

  בסוף נובמבר 2006 החליטה הפרקליטות לסגור את תיק החקירה נגד בורג  מחוסר ראיות. בורג אמר שלא ידע על החשדות כלפי הקבוצה וטבקול הציע לממשלה
  לבצע את העסקה במימון של אנשי עסקים אחרים, ואולם רשות החברות דחתה את ההצעה והיום כאמור נודע כי החליטה לבטל סופית את המכירה של עשות לקבוצת בורג-טבקול. 

   

  יו"ר ועד העובדים, פרץ מצרפי, כינס את העובדים והסביר להם את מהות ההחלטה. רבים מהעובדים פרצו בבכי ולאחר מכן התחבקו. לדברי מצפרי, "היתה פה אווירה שלא היתה הרבה זמן, והיה קשה לדבר עם העובדים. נחנקתי מרוב התרגשות. אנו שמחים שהצדק בסופו של דבר ניצח."

   

  אחד הרוכשים, רונן טבקול, אמר בתגובה כי הוא יתייעץ עם עורכי דינו וישקול את ההחלטה".

   

  עורך הדין דניאל קירוס מהתנועה לאיכות השלטון, מסר ל-ynet בתגובה לביטול ההפרטה כי "הביטול הוא הישג של התנועה לאיכות השלטון שניהלה מאבק משפטי וציבורי כדי שהממשלה לא רק תבטל את המימון לרכישה, אלא את העיסקה כולה".

   

  יצחק יהודה , יו"ר ארגון עובדי תעש, מסר כי "לא יעלה על הדעת כי רק תחקיר עיתונאי הצליח לעצור את מחדל ההפרטה שעלול היה להביא להפסד של מיליוני שקלים למדינה. הצלחנו לסכל בזמן את המזימה למכור את התעשייה הצבאית במחירי חיסול, ואני מבטיח כי נמשיך ונסכל כל ניסיון נוסף".

   

  "אני קורא למבקר המדינה לפתוח בחקירה כנגד רשות החברות, ולהפסיק לאלתר את תהליך ההפרטה של התעשייה הצבאית עד לסיום החקירה" הוסיף יו"ר ארגון עובדי תעש".

   

  פרץ מצרפי, יו"ר עובדי עשות אשקלון, אמר: "אני גאה שהצלחנו לנצח את אלו שמנסים למכור אותנו בחינם ובדרכים לא חוקיות. עובדי עשות אשקלון לא ויתרו והאמינו כי הצדק יצא לאור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום : אביגיל עוזי
  אברהם בורג. זכה במכרז אבל לא יקנה את החברה
  צילום : אביגיל עוזי
  מומלצים