שתף קטע נבחר

ארגנטינה: רוצחו של דרק רוט לא יוסגר לישראל

הערעור שהגישה ישראל על ההחלטה שלא להסגיר לידיה את משה בן איבגי - נדחה. בעבר הודיעה ישראל כי תנקוט בכל אמצעי חוקתי כדי שהרוצח ירצה את כל תקופת העונש

החלטה סופית בעניינו של רוצח נהג המונית שברח לדרום אמריקה? בית המשפט העליון בארגנטינה דחה אתמול (ד') את הערעור של ישראל על ההחלטה שלא להסגיר לידיה את משה בן איבגי, רוצחו של נהג המונית דרק רוט, שנמלט מישראל לפני כשנתיים במהלך חופשה מהכלא. ממשרד המשפטים נמסר כי התקבלה הודעה על כך בעל פה אך טרם הגיעה הודעה בכתב לארץ. משרד החוץ ושגרירות ישראל בארגנטינה סירבו להגיב על ההחלטה.

 

בהיותו בן 15 נידון בן איבגי ל-16 שנות מאסר בגין רצח ולחמש שנות מאסר נוספות בגין שני מעשי שוד שביצע באחת מחופשותיו. בן איבגי נמלט לארגנטינה לפני כשנתיים, במהלך אחת מחופשותיו מהכלא. הוא נתפס בארגנטינה, אך כיוון שאין הסכם הסגרה בינה ובין ישראל, התנהלו המגעים בין שתי המדינות בבתי המשפט.

 

משרד המשפטים ביקש מארגנטינה להסגיר לישראל את בן איבגי וארז אקרישבסקי, שני אסירים שהורשעו בישראל בביצוע עבירות חמורות ביותר. הבקשות להסגרתם של בן איבגי ואקרישבסקי הוגשו על ידי משרד המשפטים הישראלי בחודש נובמבר 2004. מכיוון שאין אמנת הסגרה בין ישראל לארגנטינה, הבקשה הוגשה כמקובל וכנדרש על פי הסכם מיוחד למקרה הספציפי.

 

בית המשפט המחוזי בארגנטינה החליט בעבר כי יסכים להסגירו לישראל בשני תנאים. אחד מהם היה שבן איבגי לא ימשיך לרצות את מאסרו בגין הרצח, אלא רק את המאסר בגין השוד, וכן שלא יועמד לדין בגין הבריחה. בפרקליטות ובמשרד המשפטים עשו מאמצים רבים להחזיר את בן איבגי לארץ. ישראל אף הודיעה בעבר כי תנקוט בכל אמצעי חוקתי כדי שירצה את כל תקופת העונש. 


פורסם לראשונה 21/03/2007 23:03

 

בהכנת הידיעה השתתפה לילך שובל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
בן איבגי. יישאר בארגנטינה
צילום: זום 77
מומלצים