שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בג"ץ: התנהלות ועדת וינוגרד - ביזיון ביהמ"ש
  שופטי בג"ץ קבעו הבוקר שוועדת וינוגרד תפרסם את עדויותיהם של ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל היוצא לפני פרסום דו"ח הביניים ולפני חג הפסח

  בג"ץ קבע הבוקר (יום ה') שהעדויות של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר הביטחון, עמיר פרץ, ושל הרמטכ"ל היוצא, דן חלוץ, יפורסמו לפני פרסום דו"ח הביניים ולפני חג הפסח. בנוסף מתחו השופטים ביקורת על כך שחודש וחצי לאחר ההחלטה טרם פורסמה עדות אחת. השופטים אף אמרו שהדבר גובל בבזיון בית המשפט ולא הוצא צו מוחלט בעתירה הקודמת רק מפאת כבוד הוועדה.

   

  השופטת איילה פרוקצ'יה אמרה כי היא ועמיתיהּ נמנעו עד כה מלהוציא צו מוחלט מהעתירה הקודמת בגלל כבוד הוועדה, אך נתנו הנחיות מפורשות כיצד לפעול. לגבי העובדה שלא פורסם עד כה אף לא פרוטוקול אחד, אמרה השופטת פרוק'ציה: "אנחנו רואים בהתנהלות ביזיון בית המשפט". השופטים קיבלו מהמדינה את לוח הזמנים שוועדת וינוגרד הציגה, והפכו אותו להחלטה מחייבת. השופט אליעזר ריבלין ביקש מעו"ד אסנת מנדל מפרקליטות המדינה להגיש הודעה משלימה שמטרתה לעדכן את בית המשפט לפני ערב חג הפסח.

   

  שלשום דווח לראשונה ב-ynet כי הוועדה מתכוונת לפרסם את העדויות המרכזיות לפני פרסום דו"ח הביניים. הוועדה שיגרה מכתב לבג"ץ במסגרת עתירה שהגישה חברת הכנסת זהבה גלאון. בעתירה ביקשה גלאון לחייב את הוועדה לפרסם את הפרוטוקולים של השלושה עוד לפני דו"ח הביניים. 

   

  לפני כשבוע פירסמה הוועדה הודעה חריגה ולפיה דו"ח הביניים שלה אכן יכלול מסקנות אישיות באשר להתנהלותם של אולמרט, פרץ וחלוץ במלחמת לבנון השנייה.

   

  הדו"ח יכלול, לפי הודעת הוועדה: דיון בעקרונות כלליים של עבודת הוועדה ותפישת תפקידה בכל הנוגע לקביעת ממצאים, מסקנות והמלצות; תפישת הוועדה את נושא כללי הצדק הטבעי; ניתוח התקופה שלקראת המערכה, החל מנסיגת צה"ל מדרום לבנון בשנת 2000 ועד למערכה עצמה, ומסקנות כלליות לגבי תקופה זו; ניתוח ההחלטות הקשורות ביציאה למערכה, מאז אירוע החטיפה ב-12 ביולי ועד נאום ראש הממשלה בכנסת ב-17 ביולי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ועדת וינוגרד
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  צילום: משה מילנר לע"מ
  אולמרט מעיד
  צילום: משה מילנר לע"מ
  גלאון בבג"ץ
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים