שתף קטע נבחר

זהבה גלאון: "זו אכזריות הכיבוש"

פרשת שוטרי מג"ב שהיכו נער פלסטיני, שנחשפה ב-ynet, עוררה זעם בקרב ח"כים מהשמאל, שדרשו ממח"ש לחקור את המעורבים בפרשה. ח"כ מוחמד ברכה: "אנשי מג"ב וכוחות הביטחון שואבים את אכזריותם מהאווירה השוררת ברחוב הישראלי"

חברי כנסת מהשמאל מגיבים בזעם לפרשת שוטרי מג"ב שהיכו נער פלסטיני בחווארה, כפי שנחשפה ב-ynet. יושבת ראש סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קראה לראש המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לפתוח בחקירה דחופה נגד השוטרים שהיו מעורבים באירוע.

 

"לא ייתכן ששוטרי מג"ב ישתמשו באלימות כנגד פלסטינים כי הם חושבים שאין מי שרואה ולא צריך לתת על כך את הדין. התמונות משקפות את הברוטליות של הכיבוש בשטחים", אמרה גלאון ל-ynet.

 

ח"כ דני יתום (עבודה) קרא לשר לביטחון פנים, למפכ"ל ולמפקד מג"ב "לקיים מיד חקירה ולפרסם את תוצאותיה. אם יימצאו חיילי מג"ב אשמים יש להענישם בחומרה ואם לאו - חשוב שהציבור הישראלי יידע זאת. מטרת החקירה היא להבטיח את גילוי האמת והענשת האשמים או לחילופין מניעת פגיעה נוספת בשמה הטוב של מדינת ישראל".

 

חבר הכנסת אבשלום וילן (מרצ) אמר כי "גילויי האלימות של שוטרי מג"ב מקוממים כל בר דעת ללא קשר לעמדה פוליטית. ברור לכל כי הכיבוש משחית את טובי החיילים. יש לחקור את המקרה ולוודא כי נורמות של התנהגות בלתי ראויה לא יתאפשרו בקרב חיילי צה"ל ואנשי מג"ב".

 

יושב ראש סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, הודיע שיפנה לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, "בדרישה שיחקור את הפשע, בתקווה שגורל חקירה זו יהיה שונה מחקירות קודמות". לדבריו, "אנשי מג"ב וכוחות הביטחון שואבים את אכזריותם מהאווירה השוררת ברחוב הישראלי".

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, התייחס לאלימות שוטרי מג"ב כלפי נער פלסטיני בכפר חווארה ואמר כי "על מפקד מג"ב לחקור את האלימות כפי שתועדה בווידיאו ולהשעות את המעורבים לאלתר. מקרה זה הוא רק קצה הקרחון של מדיניות הכיבוש בשטחים, המייצרת סיטואציות אלימות מדי יום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרי מג"ב המכים
גלאון. "התמונות משקפות את הברוטליות"
צילום: ניב קלדרון
יתום. "לקיים חקירה מיד"
צילום: עופר עמרם
מומלצים