שתף קטע נבחר

יהב יספק שירותים בנקאיים לעובדי המדינה בחינם

ההסתדרות תחתום היום (א') על ההסכם עם הנהלת בנק יהב. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי: "בעקבות ההסכם אין צורך במכרז להפרטת שרותי הבנקאות לעובדי המדינה שיזם החשב הכללי, ירון זליכה". ההסכם ייחתם ימים ספורים לפני מועד פתיחת המעטפות של המכרז בסוף החודש

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, ומנכ"ל בנק יהב, דוד בן-דוד, יחתמו היום (א') על הסכם למתן שירותים בנקאיים לעובדי המדינה ללא תשלום. עד כה נדרשו העובדים לשלם עמלות מופחתות בעבור שירותים אלה ועתה הם יינתנו ללא תשלום.  

 

בין ההטבות לעובדי המדינה: אפשרות למשיכת יתר עד לסכום של 7,000 שקל ללא ריבית ותשלומים אחרים ולא ידרש תשלום בתחומים נוספים הקשורים לשירותים בנקאיים שוטפים כמו: הוצאת פנקסי המחאות, עמלות שורה, עמלות על כרטיסי אשראי, דמי רישום פעולה ושירותים נוספים.  

 

החשב הכללי, ירון זליכה, פירסם לפני מספר חודשים, מכרז למתן שירותים בנקאיים לעובדי המדינה לאחר שבמשך עשרות שנים בנק יהב סיפק זאת באופן בלעדי. המכרז מציע לבנקים להגיש הצעות בשלוש תחומים: השירותים הבנקאיים, משיכת היתר והלוואות.  

 

הסתדרות עובדי המדינה התנגדה לקיום המכרז בטענה כי הוא יפגע בהטבות שמקבלים עובדי המדינה.  

 

הסתדרות עובדי המדינה: המכרז מיותר 

בעקבות סירוב החשב הכללי לבטל את המכרז פתחה הסתדרות עובדי המדינה בעיצומים בני יומיים במשרדי הממשלה. כתוצאה מכך הושג הסכם עם אוצר לדחות את מועד פתיחת מעטפות של המכרז מדצמבר 2006 לסוף מרץ השנה.  

 

עוד הוסכם שנציגי האוצר וההסתדרות יפתחו בתקופה זו בהידברות כדי לבחון את רמת פגיעה של המכרז בעובדים. 

 

יעקובי אמר כי "ההסכם עם בנק יהב על מתן השירותים ומשיכת היתר ללא תשלום כלל, הופך חלק גדול מהמכרז למיותר. הציבור מבין שהעמלות והתשלומים על השירותים הבנקאיים בבנקים הינו מופרז. ההסכם נותן למדינה את אפשרות שלא לסבסד לעובדים כלל את העמלות שיגבה בנק כזה או אחר שיזכה במכרז, וכך לחסוך כספי ציבור רבים".  

 

יעקובי דורש כעת ממשרד האוצר לתקן את המכרז ולצמצמו למתן הלוואות בלבד. "אנו דורשים שהלוואות ינתנו לכל הזכאים ללא קשר למקום שבו נמצא חשבון הבנק שלהם. אם הדרישה בעניין צמצום המכרז לא תיענה עלולה הסתדרות עובדי המדינה לחדש בקרוב את העיצומים במשרדי הממשלה".  

 

בנק יהב נמצא ב-25% בבעלות עובדי המדינה, 25% בבעלות המדינה ו-50% בבעלות בנק הפועלים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה. מכרז מיותר
מומלצים