שתף קטע נבחר

הפועלים מכר חלקו ביהב למזרחי-טפחות

בתמורה למניות הפועלים (50%) ישלם מזרחי-טפחות לבנק הפועלים סכום המבוסס על 174%-162% מההון העצמי הנדרש של בנק יהב. בנק יהב ימשיך לקבל שירותי תפעול מבנק הפועלים לתקופה של 3 שנים

בנק הפועלים חתם לפנות בוקר על מזכר עקרונות עם בנק מזרחי-טפחות, לפיו ירכוש מזרחי-טפחות את מניותיו (50%) של בנק הפועלים בבנק יהב.

 

בתמורה למניות ישלם מזרחי-טפחות לבנק הפועלים סכום המבוסס על 174%-162% מההון העצמי הנדרש של בנק יהב, לצורך שמירת יחס הון מזערי של 10% (נכון ל-31.12.06 - סכום של כ-293 מיליון שקל). התשלום בסכום הגבוה יותר יבוצע, אם במהלך 3 השנים הבאות לא יתפרסם מכרז החשב הכללי, למתן שירותי בנקאות לעובדי המדינה.

 

כמו כן, יקבל בנק הפועלים את מחצית ההפרש בין ההון המזערי הנדרש של בנק יהב, להון שיהיה בפועל במועד סגירת העסקה.

 

בנק יהב ימשיך לקבל שירותי תפעול מבנק הפועלים לתקופה של 3 שנים. ביצוע העסקה מותנה באישור הדירקטוריונים של בנק הפועלים ובנק מזרחי-טפחות, ובקבלת האישורים הרגולטוריים הדרושים.

 

בנק הפועלים מחזיק כאמור ב-50% ממניות בנק יהב. 50% האחרים מוחזקים בידי החברה למפעלי כלכלה ותרבות לעובדי המדינה, השייכת להסתדרות עובדי המדינה ולמדינת ישראל בחלקים שווים.

 

בנק הפועלים החליט על מכירת חלקו בבנק יהב, תוך כדי הערכה לגבי התפתחויות צפויות בשוק הבנקאות, ומתוך שיקולים עסקיים ופיננסיים.

 

בנק יהב הוקם בשנת 1954 כבנק ייעודי המשרת את עובדי המדינה. במהלך השנים הצטרפו לבנק לקוחות נוספים, בעיקר עובדים מהמגזר הציבורי. הרווח הנקי של בנק יהב בשנת 2006 הסתכם ב-68.5 מיליון שקל, ותשואת הרווח הנקי על ההון העצמי הגיעה ל-17.5%.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזכר עקרונות
מזרחי-טפחות. קונה
מומלצים