שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "עלה ירוק": עלי הקנאביס - קטניות
  מפלגת "עלה ירוק" מיישרת קו לשבוע אחד עם "האגודה למלחמה בסמים", וקוראת לאשכנזים שומרי המסורת: אל תעשנו מריחואנה בפסח. רק בפסח

  רבנים, היזהרו בדבריכם: רשימות הכשרות שפורסמו לקראת הפסח הפכו לקמפיין המעודד עישון מריחואנה המיועד בעיקר לשומרי המסורת. במפלגת "עלה ירוק" זיהו ברשימת המוצרים שיש בהם חשש קטניות גם את גרעיני ה-HEMP המופק מצמח הקנאביס, והם מפרסמים אזהרה לצורכי הסמים הקלים, שומרי הכשרות: הימנעו משימוש במריחואנה בחג הפסח, ו"בערו אותו" בשאר ימות השנה.

   

  מישל לוין, האחראית על איכות הסביבה ב"עלה ירוק", סיפרה ל-ynet כי אנשי התנועה נתקלו בעדכוני כשרות המחשיבים כקטניות את הגרעינים שנמצאים גם במריחואנה, והחליטו להזהיר את חברי המפלגה ואת ציבור האשכנזים מפני המכשול. עם זאת, הוסיפה לוין: "ההיגיון אומר שאם הרבנים כתבו שהקנאביס אסור בפסח – הוא כנראה כשר כל השנה".

   

  "אנחנו מרגישים שהדתיים איתנו" אמרה מישל לוין, שגדלה בעצמה במשפחה דתית. לדבריה, למרות שציבור זה מצביע בעקביות למפלגות הדתיות והחרדיות, היא משוכנעת שכשמפלגתה תיכנס לכנסת ותעלה הצעת חוק בעניין יתמכו הח"כים הדתיים ב"הגשת גראס חוקי בכל בית קפה". לוין סיפרה כי בכל פעם שהציבה דוכנים בקלפי, ביום הבחירות, ניגשו אליה מצביעים דתיים, הביעו תמיכה והבטיחו: "למרות שאנחנו מצביעי ש"ס - נהיה אתכם כשהחוק יגיע לכנסת". לדבריה מדובר בחרדים ודתיים-לאומיים, תל אביבים וירושלמים. "לא רק מיעוט של ברסלבים, אלא כל הדתיים".

   

  לוין טוענת כי "קנה-בשם" המופיע בתנ"ך (שמות ל', כ"ג) כאחד ממרכיבי שמן המשחה (בו נמשחו הבהנים וכלי המקדש) הוא הוא הקנאביס. "אפשר לומר שזה משהו אחר, אבל המון רבנים מסכימים שזה קנאביס" היא אמרה, ולא נקבה בשמות. לוין הרחיקה לכת עוד יותר וטענה: "ממשלה שאוסרת את המריחואנה פוגעת בערכי הדת היהודית". עוד היא אמרה: "הקב"ה ברא צמחים ובעלי חיים כדי שבני אדם יהנו מהם. בניגוד לכל מיני דברים אחרים – את הקנאביס הוא לא אסר".

   

  דובר המפלגה, נועם כוזר, ביקש להדגיש כי למרות האזהרה לאשכנזים מעישון סמים קלים בפסח – בכל השנה הם דווקא ממליצים "לבער" את המריחואנה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משטרת ישראל
  מריחואנה. לא כשר, וגם לא חוקי...
  צילום: משטרת ישראל
  צילום: ניב קלדרון
  עלה ירוק. "מרגישים שהדתיים איתנו"
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים