שתף קטע נבחר

מזוז: לאפשר סיורים מעורבים במנהרת הכותל

הקרן למורשת הכותל התכוונה לקיים במקום סיורים נפרדים לגברים ונשים. הבוקר קובע משרד היועץ המשפטי לממשלה: "מנהרות הכותל הן אתר היסטורי-לאומי השייך לכלל ישראל ואין מקום לכפות בו באופן בלעדי מנהגים וחומרות של מגזר זה או אחר"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פנה היום (ד') להנהלת הכותל המערבי בבקשה שהסיורים שבכוונתה לקיים בחול המועד פסח במנהרות הכותל יהיו מעורבים. מזוז העביר את הפנייה בעקבות פניית המרכז לפלורליזם יהודי אליו, על כך שהקרן למורשת הכותל מתכוונת לקיים סיורים נפרדים לגברים ונשים במקום במהלך החג.

 

הבוקר כתב עו"ד איל ינון בשמו של היועמ"ש, מני מזוז, כי יש לאפשר סיורים משותפים במהלך חול המועד. "לטעמנו", נכתב, "אין בנימוקים הנזכרים בתכתובת שבסמך כדי להצדיק את המניעה המוחלטת של סיורים מעורבים במנהרות הכותל במהלך חול המועד פסח. מנהרות הכותל הן אתר היסטורי-לאומי השייך לכלל ישראל ואין מקום לכפות בו באופן בלעדי

מנהגים וחומרות של מגזר זה או אחר. בהקשר זה יש לזכור כי הקרן למורשת הכותל המערבי הינה עמותה ממשלתית וכי הפעילות במנהרת הכותל ממומנת בחלקה הגדול מכספי ממשלה".

  

"אשר על כן", קובע משרד היועץ המשפטי, "נבקשכם להיערך לכך שבחול המועד פסח יתקיימו במנהרות הכותל גם סיורים מעורבים באותה מתכונת של תנאי תשלום, משך הסיור, הדרכה וכד' שבה מתקיימים הסיורים הנפרדים".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנהרת הכותל
צילום: רון פלד
היועץ מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים